Malediwy to miejsce, które wielu z nas przywodzi na myśl raj na ziemi. To archipelag wysp położony niemal na środku Oceanu Indyjskiego. Większość z nas, myśląc o Malediwach, wyobraża sobie drewniane domki nad oceanem z niezwykle czystą, błękitną wodą, kąpiele i opalanie się. Będąc na Malediwach warto jednak również przerwać na moment słodki wypoczynek i wybrać się na chwilę na wycieczki fakultatywne. Okazuje się, że Malediwy oferują również fantastyczne możliwości zwiedzania. Przedstawiamy ciekawe pomysły na wycieczki fakultatywne na Malediwach.

Malediwy – wycieczki fakultatywne

Zwiedzanie Male – stolicy Malediwów

Gdy znudzi nam już się pływanie i opalanie, dobrym pomysłem będzie wycieczka do Male – stolicy Malediwów. Male nazywane jest „najmniejszą stolicą świata”. Wiąże się to z faktem, że miasto jest naprawdę malutkie – ma zaledwie dwa kilometry długości i jeden szerokości. Mimo niewielkich rozmiarów, miasteczko oferuje dużo atrakcji. Pełne jest drapaczy chmur, sklepów i restauracji. Warto odwiedzić tutejszy meczet – The Grand Friday Mosque i poranny targ rybny.

Lot widokowy nad atolami

Innym ciekawym pomysłem na wycieczkę podczas pobytu na Malediwach może być lot widokowy nad atolami. Tego typu loty są bardzo popularne na Malediwach, mogą odbywać się np. hydroplanem. Warto obejrzeć wyspy z perspektywy powietrza. To doskonała okazja na zrobienie fantastycznych zdjęć! Dwudziestominutowy lot hydroplanem to koszt około 150 dolarów.

Nurkowanie w okolicach atolu Addu

Malediwy oferują fantastyczne możliwości dla wszystkich uwielbiających nurkowanie! Warto wybrać się w tym celu na wycieczkę w okolice atolu Addu – rafa koralowa w tym miejscu jest szczególnie bogata, zróżnicowana i piękna.

Rejsy łodziami po okolicznych wyspach

Bardzo często biura podróży oferują wycieczki, będące po prostu rejsami po okolicy, w czasie których można podziwiać mijane wyspy. Często w cenę tego rodzaju wycieczek wliczony jest smaczny posiłek na łodzi.

Oferta wycieczek fakultatywnych na Malediwach jest bardzo szeroka, wybierając się na te wyspy z pewnością nie będziesz się nudzić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here