Mapa ścienna to podstawowe narzędzie pracy w wielu branżach. Przydaje się przede wszystkim w firmach, które zajmują się logistyką i spedycją czy planowaniem sprzedaży w terenie. Dobrze dobrana mapa może znacząco przełożyć się na efektywność działań, dlatego warto wiedzieć jakie kryteria powinna spełniać, żeby służyła nam jak najlepiej. Na co powinniśmy zwracać uwagę przy jej zakupie?

Nasze potrzeby


Mapy ścienne, które znajdziemy na rynku, często bardzo różnią się od siebie. Począwszy od terenu, który jest na nich przedstawiony, przez skalę i oprawę graficzną aż po rodzaj informacji i formę ich wyszczególnienia — jest wiele typów, spośród których możemy wybierać. Przed zakupem mapy ściennej należy zatem zastanowić się nad jej przeznaczeniem — być może nie powinniśmy stawiać na uniwersalne mapy z wieloma danymi, gdyż interesują nas tylko konkretne informacje, takie jak kody pocztowe, podział administracyjny, sieci dróg i autostrad czy nawet przebieg linii kolejowych.

Parametry i wykonanie

Mapy, jak każdy produkt, różnią się od siebie wykonaniem i jakością. Dobrze jest więc wiedzieć, jakie kryteria powinny spełniać, żeby były jak najtrwalsze, funkcjonalne i praktyczne. To, co powinno nas interesować przy zakupie, to czytelne, precyzyjne przedstawienie informacji i odpowiednie rozmieszczenie danych. Do tego należy dodać także elementy wykonania, takie jak solidne laminowanie, czy oprawa w wałki PCV, które znacznie ułatwiają rozwinięcie i powieszenie mapy na ścianie. Mapa ścienna to najczęściej inwestycja na lata, dlatego powinniśmy zwracać szczególną uwagę na trwałość.

Wydawnictwo


Kartografia to branża, w której liczy się doświadczenie, wiedza, wszechstronność i renoma. Wydawnictwa, które mogą poszczycić się długim stażem na rynku i wieloma zrealizowanymi projektami oferują najczęściej produkty nie tylko najlepszej jakości, ale najbardziej dopasowane do Twoich potrzeb — niezależnie od tego, w jakiej branży działasz. Zakup mapy ściennej w sprawdzonym i rekomendowanym wydawnictwie kartograficznym to pewność wyboru spośród obszernej oferty oraz satysfakcjonującego użytkowania przez wiele lat.

Kupując mapę ścienną, trzeba zwracać uwagę na szereg ważnych kryteriów i aspektów. To ważna decyzja, która ma wpływ na komfort, szybkość i skuteczność naszej codziennej pracy, a to już wystarczający powód, żeby nie podejmować jej pochopnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here