Mieszkańcy Wrocławia kochają sport. W mieście działa wiele klubów sportowych związanych nie tylko z piłką nożną, ale też z boksem, siatkówką, a nawet brydżem. Ponadto w mieście stale są otwierane nowe miejsca, w których można aktywnie spędzić czas od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora. To właśnie one niemal codziennie przyciągają tłumy miłośników sportu z całego kraju.

W pojedynkę, z partnerem, przyjaciółmi, a może całą rodziną – nieważne, kogo zabierasz ze sobą do Wrocławia. Sportowe atrakcje w tym mieście są dostępne dla wszystkich. Pracownicy sieci AccorHotels przygotowali dla Ciebie listę kilku z nich. Zobacz, gdzie we Wrocławiu najlepiej rozładujesz rozpierającą Cię energię i odpoczniesz od zwiedzania zabytków.

1. Wrocławskie atrakcje dla pływaków – Aquapark

Pierwsze miejsce idealne na aktywne spędzenie czasu znajduje się około 1 km na południe od Dworca Głównego. Bez problemu trafisz więc tam pieszo lub rowerem. Dostępny przed basenem parking jest bowiem zawsze wypełniony po brzegi, dlatego do aquaparku nie warto jechać autem. Na miejscu będziesz mógł skorzystać z:

 • kilkunastu basenów wewnętrznych oraz zjeżdżalni, w tym zjazdów pontonami i wirami,
 • 4 basenów na świeżym powietrzu (dostępnych tylko latem),
 • basenu sportowego. Do niego prowadzi jednak odrębne wejście oraz jest on dodatkowo płatny.

Na miejscu zrelaksujesz się też w jednej z dostępnych saun lub łaźni parowych. Możesz również założyć strój sportowy i pójść na fitness działający na poziomie -1. Dzięki tak dużemu wyborowi atrakcji w aquaparku na pewno spędzisz długie godziny. Na szczęście przy kasach możesz zamówić karnet całodzienny, który kosztuje 49 zł.

Co warto wiedzieć o aquaparku?

Adres:

 • Ulica Borowska 99

Dojazd komunikacją miejską:

 • Autobus (122, 243, 245, 246, 249, 257 – przystanek Petrusewicza,) tramwaj (2, 3, 4, 5, 8, 9, 10, 15, 17, 20, 23, 33 – stacja Uniwersytet Ekonomiczny).

Wstęp:

 • Baseny rekreacyjne i saunarium czynne od 9:00 do 23:00, fitness i basen sportowy od 6:00 do 23:00.

2. Nienarciarskie skoki we Wrocławiu – Park trampolin GoJump

Jeśli cały dzień na basenie to dla Ciebie za mało, odwiedź jeden z najsłynniejszych w mieście park trampolin GoJump. Znajdujące się tutaj atrakcje na pewno pozwolą Ci rozładować drzemiącą w Tobie energię. Do pokonania będziesz miał bowiem aż 18 przeszkód i wejdziesz na 5-metrowe pale. Myślisz, że to wyzwanie tylko dla dzieci? Spróbuj ścigać się z innymi w biegu sprinterskim, ale… w pionie. To już na pewno nie będzie takie łatwe. A gdy dodasz do tego bieg po strefie parkour, możesz być pewien, że centrum trampolin pożegnasz zmęczony, ale… szczęśliwy.

Mimo sporej odległości od centrum (ok. 6 km) Twój powrót do miasta nie będzie jednak zbyt długi i męczący. W pobliżu znajdują się bowiem przystanki tramwajowe i autobusowe, z których można łatwo dojechać do centrum. Aby zbytnio nie wydłużać trasy do miejsca noclegowego, zarezerwuj pokój w tych okolicach. Może to być np. ibis Styles Wrocław Centrum.

Zobacz inne hotele Wrocław >>

Co warto wiedzieć o parku trampolin?

Adres:

 • Ulica Jana Długosza 59/75

Dojazd komunikacją miejską:

 • autobus (128, 130, 131, 141, 241, 251, 331, 924 – przystanek Kromera (Czajkowskiego)), tramwaj (6, 11, 23 – przystanek Kromera)

Wstęp:

 • Park jest czynny codziennie od 10:00 do 22:00. Mogą z niego korzystać dzieci powyżej 4. roku życia.

3. Trening przed wyprawą w góry – Centrum Wspinaczkowe Tarnogaj

Kochasz góry, ale na razie nie miałeś okazji, aby spróbować swoich sił we wspinaczce? Zapisz się na pierwszy trening w Tarnogaju, czyli wrocławskim Centrum Wspinaczkowym. Skorzystaj z porad dostępnych na miejscu instruktorów. Dowiesz się od nich nie tylko jak wygląda chodzenie po skałach, ale też:

 • na czym polega komunikowanie się między uczestnikami wspinaczek,
 • jak bezpiecznie się asekurować,
 • w jaki sposób robić typowe węzły – ósemi, kluczki, blokery.

Wspinałeś się już kiedyś i chciałbyś rozwinąć swoje umiejętności? W takim razie weź udział w pełnym kursie asekuracji. Dzięki kilku takim spotkaniom już niedługo będziesz mógł rozpocząć wyprawy wspinaczkowe na prawdziwe skały.

Co warto wiedzieć o Centrum Wspinaczkowym Tarnogaj?

Adres:

 • Ulica Nyska 59

Dojazd komunikacją miejską:

 • autobus (134 – przystanek Kamienna) i tramwaj (8, 31, 32 – przystanek Kamienna)

Wstęp:

 • Aby pierwszy raz wejść na ściankę wspinaczkową, musisz dwa dni wcześniej zarezerwować wizytę i spotkanie z instruktorem.

4. Wrocławski spacer w chmurach – Park Linowy na Wyspie Opatowickiej

Choć ostatnie miejsce działa tylko w sezonie wiosenno-letnim, już teraz możesz zaplanować w nim swoją wizytę. Masz też jeszcze trochę czasu, aby zebrać wszystkie wskazówki dotyczące wspinaczki i… chodzenia po drzewach! W parku linowym działającym na Wyspie Opatowickiej będziesz mógł bowiem niemal dotknąć chmur. Czeka tam na Ciebie 7 tras podzielonych na 3 różne stopnie trudności.

 • trasy łatwe – dla najmłodszych i mniej doświadczonych wspinaczy znajdują się na wysokości od 86 cm do 3 m,
 • trasy średnie – sięgające maksymalnie 9 metrów wysokości są przeznaczone dla odważniejszych dzieci oraz dorosłych, którzy mają już za sobą pierwsze przygody z takimi atrakcjami,
 • trasy zaawansowane – rozstawione na wysokości maksymalnie 17 metrów. Wejdź na nie, jeśli nie boisz się wspinać po drzewach.

Pamiętaj, aby przed wizytą w parku zabrać ze sobą wygodne ubranie oraz buty. Nie martw się natomiast o specjalistyczny sprzęt. Na miejscu dostaniesz uprząż, kask, a także przejdziesz „inicjację”, dzięki której poznasz zasady bezpiecznej wspinaczki w parku.

Co warto wiedzieć o parku linowym?

Adres:

 • Ulica Braci Gierymskich 151

Dojazd komunikacją miejską:

 • Autobus (253), tramwaj (1, 2, 4, 10) do pętli Biskupin. Później 1,5 km pieszo lub rowerem.

Wstęp:

 • Tylko w sezonie wiosenno-letnim.

Sportowe atrakcje – Wrocław poza utartymi szlakami

Podobają Ci się pomysły na aktywny wypoczynek we Wrocławiu? Miejsca takie jak Aquapark, Park trampolin, Tarnogaj i Park Linowy na Wyspie Opatowickiej pokazują, że stolica Dolnego Śląska może oferować mnóstwo atrakcji nie tylko związanych z historią czy nauką. Jeśli lubisz różne dyscypliny sportowe i wiesz, że zwykłe wędrówki po muzeach czy rynku nie są dla Ciebie wystarczające, koniecznie odwiedź powyższe lokalizacje. Pamiętaj też, aby zarezerwować przynajmniej dwa lub trzy noclegi w hotelu. Twoja sportowa wizyta we Wrocławiu na pewno będzie trwała przynajmniej trzy dni!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here