Najciekawsze odmiany indici - pomoc w wyborze nasion kolekcjonerskich

Każdego roku przybywa nowych odmian, hybryd i krzyżówek genetycznych, w wyniku których powstają nieobecne do tej pory fenotypy marihuany. Reprezentujące je nasiona kolekcjonerskie są świetnym wyborem, jeśli tylko poszukujesz sposobu na urozmaicenie i rozbudowanie swojej kolekcji konopnej. Poniżej skupiamy się na najnowszych odmianach indici, które mają szansę podbić rynek w 2022 roku. Podpowiadamy, które z nich warto wybrać, jaką jakość mogą wnieść do Twojej hodowli oraz jak gdzie i jak warto zamawiać nasiona wysokiej klasy.

Indica w Twojej kolekcji nasion – najciekawsze i polecane odmiany 

Indica cieszy się nie mniejszą popularnością niż sativa, która jest jej „aktywizującym” odpowiednikiem. Indica ma grono oddanych fanów, którzy uważają jej odmiany za wysoce atrakcyjne, rozrywkowe, a niektórzy nawet dopatrują się w nich mistycznych właściwości. Oczywiście, przekłada się to również na popularność nasion kolekcjonerskich indici, które coraz częściej włączane są do indywidualnych kolekcji i zbiorów. 

Blue Gelato to pierwsza z wartych polecenia odmian. Odznacza się wyjątkowo wysokim poziomem THC oraz kojącym aromatem. Wśród jej genetycznych przodków znajdują się popularne odmiany pochodzące między innymi z USA – Blueberry, Sunset Sherbet, Girl Scout Cookies. 

Wśród polecanych odmian indici znajduje się powstała całkiem niedawno Ice. Jej nazwa jest skrótem, którego pełne rozwinięcie to Indica Crystal Extreme. Jest to odmiana łącząca najbardziej uznane fenotypy Northern lights, Skunk oraz Afghan. 

Sweet ZZ to kolejna nowoczesna odmiana krzyżówkowa, łącząca Grape Ape oraz odmianę Grapefruit. Dzięki temu Sweet ZZ zachowało owocowe nuty smakowe, będące jednym z wyznaczników jej specyfiki. W Sweet ZZ znajdują się także geny sativa, choć ich udział jest zdecydowanie mniejszy. 

Bubble Kush to kolejna odmiana hybrydowa, którą warto włączyć do swojej kolekcji. W jej genach przeważa indica, choć wyczuwalne są także nuty sativy. Oddziaływanie Bubble Kush jest bardzo intensywne – łączy w sobie euforię z nastrojem kontemplacyjnym. Bubble Kush powstało na bazie genów Bubble gum oraz OG Kush. 

Ostatnia z proponowanych odmian indici to Fat Banana, będąca skrzyżowaniem klasycznej Banana z OG Kush. W ten sposób uzyskano odmianę, której właściwości zostały jeszcze bardziej podkręcone na skutek wzajemnej synergii poszczególnych składników. 

Jak zamawiać nasiona marihuany?

Nasiona marihuany warto zamawiać wyłącznie od uznanych dostawców – takich jak sklepy konopne, seedbanki oraz sklepy internetowe. Masz wówczas całkowitą pewność, że otrzymasz ziarenko, którego materiał genetyczny w pełni odpowiada odmianie, którą pragnąłeś otrzymać. Gwarancji takiej nie dają prywatni dostawcy i hodowcy, udostępniający samodzielnie wytwarzane ziarenka. 

Dobrym kryterium oceny danego dostawcy jest jego asortyment. Warto zwrócić uwagę jak wiele odmian udostępnia, czy znajdują się wśród nich ziarenka automatyzowane oraz feminizowane. Równie ważne jest, aby asortyment dostępnych ziarenek zawierał produkty pochodzące od różnych seedbanków, zlokalizowanych w Hiszpanii, USA, Holandii oraz innych częściach świata. To właśnie pochodzące z tych regionów odmiany marihuany cieszą się największą popularnością wśród naszych krajowych kolekcjonerów nasion.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here