Najlepsze miejsca na jesienne spacery w Warszawie

Jesień to wyjątkowo malowniczy czas na poznawanie zakątków Warszawy. Wśród miejsc, które obowiązkowo trzeba zobaczyć znajduje się również kilka zupełnie nieoczywistych, ale z pewnością szczególnie wartych odwiedzenia. Koniecznie trzeba wybrać się na co najmniej jeden punkt lub taras widokowy, by zobaczyć panoramę miasta o tej porze roku.

Jesienna wycieczka do Warszawy

Schyłek lata i początek astronomicznej jesieni to pory idealne na spokojną i relaksująca wycieczkę do stolicy. Przed przyjazdem najlepiej z wyprzedzeniem zarezerwować miejsce do spania. Noclegi i apartamenty ulokowane w ścisłym centrum będą doskonałym wyborem. Stąd wszędzie jest blisko, a wieczorami można spacerować po wyjątkowo pięknej wówczas Starówce.

Miejsca obowiązkowe na jesienne spacery po Warszawie

Odwiedzając stolicę, nie można nie wybrać się na przechadzkę po Łazienkach Królewskich. Jesienią alejki i ogrody prezentują się wyjątkowo pięknie. Do 30 września można też posłuchać w każdą niedzielę recitalu fortepianowego na żywo pod pomnikiem Fryderyka Chopina. Kolejnym punktem, który odwiedzić trzeba jest Ogród Saski. Znajdujący się między placem marszałka Józefa Piłsudskiego, placem Żelaznej Bramy oraz ulicą Królewską to mimo lokalizacji zaciszne miejsce pełne starych kasztanowców, malowniczych alejek i ławeczek.

Park Skaryszewski jest największym i najsłynniejszym parkiem prawobrzeżnej Wisły. Popularny „Skaryszak” to miejsce rekreacji, sportu i odpoczynku Warszawiaków. Na terenie ogromnego kompleksu zieleni znajdują się sztucznie usypane górki, jeziora, jest również rozarium a nawet wodospad.

Znajdujące się tuż obok gmachu SGH Pole Mokotowskie to doskonałe miejsce na jesienny spacer. Oprócz ogromnych obszarów zieleni znajdują się tu słynne rzeźby z piaskowca i bardzo popularny pomnik psa. Wieczorem po przechadzce po Polach można wybrać się do kultowych znajdujących się na ich terenie pubów – Bolek i Lolek.

Miejsca ukryte i nieoczywiste

Plac Grzybowski to piękny, świeżo wyremontowany skwer z oczkami wodnymi, klombami, ławeczkami i ścieżkami wciśnięty w sam środek betonowej metropolii. Otoczony drapaczami chmur kawałek zieleni jest wspaniały na spacer i odpoczynek i szczególnie pięknie prezentuje się po zmierzchu.

Jesienne spacery po warszawskiej Pradze to wspaniały sposób na odkrywanie uroków tej części miasta. Znajdujące się niemal w każdym podwórku kapliczki, które przetrwały wojnę do dziś zachowały się w doskonałym stanie dzięki trosce mieszkańców. Praga to również największe skupisko wielkoformatowych murali. Ściany kamienic ozdobione są pracami artystów z całego świata.

Punkty widokowe – w czasie przechadzki po Warszawie, szczególnie w czasie bezchmurnej pogody warto iść na jeden z punktów widokowych, aby móc zobaczyć piękną panoramę stolicy. Można wybrać spośród wielu tego rodzaju miejsc:

  • 30. piętro Pałacu Kultury i Nauki,

  • dach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego,

  • dach Centrum Nauki Kopernik,

  • wieża Muzeum Powstania Warszawskiego,

  • Górka Szczęśliwicka,

  • dzwonnica Kościoła św. Anny,

  • 27. piętro Millennium Plaza przy Alejach Jerozolimskich,

  • 31. piętro Spectrum Tower przy ul. Twardej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here