pies

Podróż z ukochanym pupilem jest dla wielu z nas prawdziwą przyjemnością. Jednak przewożenie psa, w szczególności większego, wymaga także pewnych przygotowań, które zapewnią wygodę zarówno zwierzęciu, jak i samemu właścicielowi. Właśnie z tego względu serdecznie polecamy maty na tylne siedzenie.

Mata dla psa – wygoda i bezpieczeństwo pupila

Decydując się na podróż ze zwierzakiem, zawsze musimy pomyśleć przede wszystkim o tym, czy będzie czuł się dobrze w czasie takiej trasy – zwłaszcza, jeśli jest ona dość długa. Właśnie dlatego warto zapewnić mu odpowiednią ilość miejsca, by mógł swobodnie usiąść lub położyć się w trakcie jazdy.

Jednocześnie warto pamiętać, że leżąc czy siedząc, pies jest znacznie bardziej narażony na wszelkiego rodzaju urazy, niż my, przypięci pasami podróżnicy. Dlatego należy w miarę możliwości zabezpieczyć go przed możliwością upadku z tylnej kanapy. Pomocna może okazać się w tym właśnie mata, które jest nie tylko rozkładana na tylnym siedzeniu, ale także zawieszana na zagłówkach przednich miejsc. Dzięki temu tworzy większe legowisko z “hamakiem”, znajdującym się pomiędzy fotelami. W efekcie sprawia, że pies nie ma możliwości, by wcisnąć się pod przednie miejsca, co mogłoby być dla niego niebezpieczne. Nie może też przypadkiem się tam “sturlać”, nawet w trakcie gwałtownego hamowania.

Warto także zauważyć, że miękka mata jest po prostu wygodna i powiększa odrobinę miejsce dla zwierzęcia, co na pewno zapewni mu większy komfort podróży.

Ochrona dla samochodu

Podróżując z psem, na pewno nieraz zdarzyło ci się narzekać na brudną tapicerkę. Sierść, a także błoto i piach naniesione przez łapki mogą być bardzo trudne do wyczyszczenia, jeśli zapomnieliśmy wcześniej rozłożyć choćby koc na kanapie. Co więcej, pieski często zwijają koce łapkami, co sprawia, że nawet jeśli o nich pamiętamy, to i tak nie chronią siedzenia w pełni.

Mata dedykowana do przewożenia zwierząt eliminuje te wszystkie nieprzyjemności. Proponowane pod adresem https://unizoo.pl/product-pol-495-Mata-dla-psa-samochodowa-pokrowiec-na-tylne-siedzenia-bagaznik-150-140-cm-Czarna.html rozwiązanie zostało przemyślane tak, aby zmaksymalizować bezpieczeństwo samochodu na równi, z bezpieczeństwem zwierzęcia. Dlatego mata składa się z pięciu warstw, wśród których między innymi znalazły się warstwy wodoodporne i antypoślizgowe. Dzięki temu nie zsuwa się z siedzenia, a jeśli nawet zwierzę naniesie na nią błoto, wodę i piach, nie dostaną się one na tapicerkę.

Jednocześnie, mata posiada powłokę odporną na pazury, co sprawia, że nawet bardziej energiczny pupil nie zdoła jej zniszczyć i będzie mu ona służyła przez wiele kolejnych podróży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here