Przyznawanie bonusów pracownikom jako forma motywacji

Coraz więcej pracodawców zdaje sobie sprawę z tego, jak istotne jest motywowanie pracowników. Zauważają oni, że odpowiednio zdeterminowany do swoich zadań pracownik przynosi firmie duże zyski. Dzieje się tak z wielu powodów. Wszyscy chcemy być nagradzani za czynności, jakie wykonujemy, nawet jeśli należą one do naszych podstawowych obowiązków. Czasem wystarczy zapewnienie, że zauważamy czyjeś wysiłki, ale w relacji pracodawca – pracownik dobrze jest wyrażać swoje uznanie w materialny sposób.

Motywacja w pracy generatorem większych przychodów

Świetnym sposobem są różnego rodzaju premie, dzięki którym pracownik może kupić sobie to, co jest akurat zgodne z jego potrzebami. Wielu szefów przekonało się, jak wiele korzyści niesie za sobą program benefitów w postaci bonów prezentowych czy kart upustowych. Sprawdzoną platformą, która cieszy się dużą popularnością jest Nais. Jak to wygląda od strony technicznej? Pracodawca zakłada konto na stronie https://nais.pl/ i określa w nim budżet, jaki chce przeznaczyć dla swojego personelu. Partnerami tej platformy są takie duże portale jak Allegro, Zalando, czy pyszne.pl i wiele innych.

Zadowolenie pracowników sukcesem firmy

Z pewnością niektórzy pracownicy zechcą przeznaczyć swoje benefity na sport, inni na zwykłe zakupy, a jeszcze inni na samorozwój, co również jest możliwe. Mogą również zrzucić się na prezent dla kolegi czy koleżanki. To bardzo praktyczny sposób wyrażania swojego uznania dla osób, z którymi dobrze nam się pracuje. Z pewnością taki program w firmie budzi bardzo pozytywne emocje, ponieważ ma on pewną formę niespodzianki. Pracownicy mogą wybrać sobie bonusy, z których odniosą pożytek i może skorzystają z tego, na co szkoda by im było pieniędzy z wynagrodzenia. To taka psychologiczna w pełni pozytywna zmyłka. Z pewnością będzie to też dla nich źródłem inspiracji. Taki bonus jest źródłem motywacji oraz pozytywnego nastawienia dla pracownika. Bez wątpienia dzięki temu będzie wracał po każdym weekendzie do pracy pełen determinacji i zapału.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here