Sopot to idealne miejsce do noclegu w Trójmieście

Nieduże, liczące 33 tysiące mieszkańców miasto, pod względem populacji plasujące się tuż za czołową „10” województwa pomorskiego, ale dla wielu turystów będące numerem jeden podczas planowania wczasów na Pomorzu i wyboru bazy noclegowej. Sopot przyciąga niezmiennie od lat, w sezonie stając się pomostem łączącym różne narodowości, a poza najgorętszym okresem goszcząc spragnionych spokojnego wypoczynku urlopowiczów.

Tętniący życiem kurort

Sopot jest miastem kontrastów. W odróżnieniu od innych podobnej wielkości miast województwa pomorskiego strukturę jego mieszkańców stanowią głównie osoby starsze, natomiast odsetek najmłodszych przedstawicieli kurortu jest niższy niż w sąsiednich lokalizacjach. Z drugiej strony, ze względu na obecność na jego terenie szkół wyższych, regularnie gości szerokie grono studentów, kontynuujących edukację właśnie nad morzem. W miesiącach letnich do Sopotu nadciągają z kolei młodzi ludzie z różnych zakątków kraju i świata, co sprawia, że spokojny na co dzień kurort zmienia się w tętniącą życiem miejscowość.

Sopockie sanatoria pomagają w powrocie do zdrowia i jest to jeden z celów kierujących kuracjuszy do tej części Trójmiasta. Leczenie wspomagane jest relaksem wynikającym z możliwości obcowania z naturą. Bliskość leśnych ścieżek a także Bałtyk oferujący nadmorskie spacery szczególnie w okresie jesienno-zimowym oraz wczesnowiosennym pozwalają w spokoju cieszyć się pobytem w tym miejscu. Gdy jednak wskaźnik na termometrze wędruje coraz wyżej, a w otoczeniu zaczynają pojawiać się oznaki nadchodzącego lata, alejki Parku Północnego, Skweru Kuracyjnego, molo, Aleja Wojska Polskiego i Monciak wypełniają się spragnionymi wypoczynku turystami.

Cisza przeistacza się w gwar, ogródki restauracyjne pełne są klientów, plaże czekają na głodnych słońca letników, a napływowi wczasowiczów towarzyszą różne wydarzenia kulturalno-rozrywkowe. Magia kurortu w połączeniu z rozmaitymi koncertami – muzyki popularnej i tej bardziej niszowej, plenerowym kinem, festiwalami literackimi powoduje, że apartamenty w Sopocie na brak gości nie narzekają.

W doborowym towarzystwie

Warto jednak pamiętać, że Sopot to nie tylko interesujące, niewielkie powierzchniowo miasto, w obrębie którego sporo się dzieje. To również fragment Trójmiasta. Choć tak różny od sąsiadki z północy i niepodobny do zdecydowanie większego sąsiada z południa, to wspólnie z Gdynią i Gdańskiem tworzy wyjątkowy obszar, nasycony walorami krajobrazowymi i historycznymi. Mogłoby się wydawać, że z powodu swoich rozmiarów najmniejsze polskie miasto na prawach powiatu nie będzie miało dużej siły przebicia na turystycznej mapie kraju, ale swoim urokiem potrafi zjednać sobie i zwolenników spokojnego odpoczynku i fanów bardziej intensywnego stylu życia.

Nieznaczna odległość zarówno do Gdańska jak i do Gdyni umożliwia szybkie przemieszczanie się na obszarze Trójmiasta. Towarzystwo tych miast zachęca do przebywania nad polskim morzem, co związane się z wielkim bogactwem form spędzania czasu w regionie. Trzy całkiem odmienne jednostki razem mają ogromny potencjał. Przebywanie w centrum aglomeracji daje zatem szerokie perspektywy, a równie szeroka jest baza noclegowa obejmująca kwatery prywatne, pokoje hotelowe i apartamenty w Sopocie. Przestrzeń do spania, odpoczynku, rozrywki i rekreacji – to wszystko turyści w Sopocie znajdą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here