Droga do lepszego snu

Jakość snu jest kluczowa jeśli chodzi o samopoczucie w ciągu dnia. Jego niedobór lub zła jakość wpływa na naszą koncentrację, a nawet może prowadzić do groźnych chorób. Dlatego tak ważna jest higiena snu. Warto też zadbać o prawidłową temperaturę w sypialni, regularne kładzenie się spać i wstawanie rano, ale przede wszystkim o materac do naszego łóżka. To on zapewni nam komfort i zdrowy sen po całym dniu aktywności, dlatego odpowiedni jego dobór jest dla nas tak istotny.

Zatem jaki materac do spania kupić?

Nie może on być ani za twardy ani za miękki, a odczuwalność tego jest kierowana naszą wagą. Dla osoby lżejszej ten sam materac może być zbyt twardy a dla osoby ze znacznie większą wagą zbyt miękki. Dlatego osoby o wadze do 60 kg powinny wybierać materac miękki, w przedziale 60-80 kg średnio twardy, powyżej 80 kg twardy, a powyżej 110 kg – materac bardzo twardy.

Co do rodzajów materacy, to mamy ich kilka. Między innymi są to kieszeniowe, lateksowe, bonellowe oraz kokosowe. Różnią się one sposobem wykonania oraz specyfikacją i to od nas zależy na który się zdecydujemy.

Kolejną rzeczą to wybór łóżka i stelażu

W kwestii łóżka decyduje nasz gust, potrzeba co do wielkości i materiałów z jakich są one wykonane. Natomiast stelaż to w brew pozorom element bardzo istotny – wpływa on na kondycję samego materaca, przedłużając lub skracając (przy złym doborze) jego żywotność.

Dużym wyborem materacy, łóżek oraz stelaży cieszy się Salon Snu https://www.new-hever.pl/. Posiada on także w swoim asortymencie stelaże wzmacniane podwójnie, oraz pokryte folią carbon, która zabezpiecza dodatkowo przed wilgocią, co pozwoli nam cieszyć się świetna jakością na długi czas. Dla osoby ceniących sobie komfort na najwyższym poziomie przygotowana jest oferta stelaży sterowanych pilotem. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się również w przypadku osób starczych lub z problemami zdrowotnymi. Na koniec wspomnę o szerokim wyborze poduszek oraz kołder za równo dla dorosłych jak i dla dzieci dopełniających całość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here