Tajlandii

W ostatnich latach Tajlandia bije prawdziwe rekordy popularności wśród polskich turystów. Według wielu osób jest to prawdziwy turystyczny raj, w którym każdy znajdzie coś dla ciebie. Można tam wybrać się na leniwy urlop na plaży, ekscytujący trekking z zapierającymi dech w piersiach widokami, a nawet zorganizować wakacje dla rodziny z dziećmi. Sprawdź, dlaczego warto już teraz zarezerwować bilety do Tajlandii.

Rajskie plaże jak z pocztówek

Wspaniałe plaże Tajlandii pojawiły się w wielu znanych produkcjach filmowych i są niemalże obowiązkowym elementem reklam biur podróży. Nic dziwnego – krystalicznie czysta woda, palmy oraz piaszczyste plaże przyciągają nawet fanów bardziej aktywnego wypoczynku. Dlatego właśnie całkiem sporą część oferty „Tajlandia wycieczki” w zorientowanym przede wszystkim na aktywność Klubie Podróżników Apetyt na Świat zajmują rajskie plaże.

Spędzenie wakacji nad wodą nie oznacza jednak, że jest się skazanym na popijanie drinków z palemką i leniwe smażenie się na słońcu. Tajlandia ma do zaoferowania o wiele więcej i jest doskonale przygotowana do spełniania marzeń turystów. Bez problemu można znaleźć miejsca oraz sprzęt potrzebny do nurkowania, snorkellingu czy też wycieczki łodziami na plażę Railey. Na listę obowiązkowych plaż na pewno warto wpisać Pra Nang Beach, czyli jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie.

Idealne miejsce dla fanów dzikiej przyrody i trekkingu

W Tajlandii wcale nie trzeba jednak spędzić całych wakacji na plaży. W tym pięknym kraju można również przeżyć niesamowite przygody w górach, które mogą wprawić w niemały zachwyt ze względu na egzotyczną przyrodę i mnóstwo zieleni. Apetyt na Świat organizuje nawet trekking do górskich plemion z lokalnym przewodnikiem oraz możliwość spędzenia nocy w plemiennej wiosce czy też domku w dżungli.

Podczas wakacji w Tajlandii można także wybrać się na wspinaczkę skalną czy też podziwiać skały Giulin podczas rejsu po jeziorze Cheow Lan Lake. Z całą pewnością warto także odwiedzić Park Narodowy Khao Sok, który zachwyca najstarszą na świecie dżunglą rosnącą pośród kilkusetmetrowych skał. Warto także odwiedzić sanktuarium słoni i spotkać się oko w oko z symbolem Tajlandii.

Miasta pełne atrakcji

Nie można wyjechać z tego wyjątkowego kraju, jeśli chociaż na chwilę nie zajrzało się do Bangkoku. Stolica Tajlandii to pełne życie miasto, które na każdym kroku kusi atrakcjami turystycznymi oraz egzotycznym jedzeniem. Podczas wizyty w Bangkoku na pewno warto odwiedzić Świątynię Złotego Buddy, przejechać się słynnym tuk-tukiem czy też przepłynąć się po miejskich kanałach.

Zupełnie inne atmosfera panuje w Chiang Mai, czyli położonym w północnej Tajlandii mieście z historią sięgającą XIII wieku. W Chiang Mai jest o wiele spokojniej niż w Bangkoku, nie można jednak narzekać na nudę. Miasto słynie z wielu zabytkowych świątyń buddyjskich oraz licznych pomników. Wieczorem warto wybrać się na nocny bazar, na którym można zasmakować prażonych karaluchów i innych lokalnych przysmaków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here