lampy stołowe

Sypialnia – domowe zacisze, w którym poszukujemy spokoju po aktywnym dniu. Jej urządzenie związane jest nierzadko z szeregiem kompromisów, wynikających z chęci adaptacji danego stylu oraz przemycenia tego, co niesie nam ukojenie. Jeśli zastanawiasz się, czego nie może zabraknąć w wyjątkowej sypialni – zapraszamy do lektury.

W poszukiwaniu romantyzmu

Z uwagi na swój charakter sypialnia powinna być miejscem wyjątkowym, intymnym… Idealnie, gdy stanowi odzwierciedlenie naszych zamiłowań, będąc jednocześnie przestrzenią sprzyjającą relaksowi i odpoczynkowi. To zdecydowanie nie miejsce, w którym powinno się zbyt wiele dać, raczej coś na kształt oazy, czy domowej enklawy, dlatego najchętniej znajdziemy w niej jasne, pastelowe barwy, czy odwołania do klasycznych materiałów, takich jak drewno.

To przestrzeń przytulna, a zarazem nastrojowa, dlatego znajdziemy w niej inspiracje stylem romantycznym, w którym elegancja przejawia się w stonowanych barwach i miękkich tkaninach. Klimat wnętrza zbuduje łóżko kontynentalne wzbogacone pluszowym obiciem i przyjemne w dotyku tkaniny umiejscowione na pościeli. To także znakomita przestrzeń dla masywnych kotar i tiulowych firan w oknach, które nadadzą przestrzeni jeszcze więcej bajkowego klimatu. Ściany uatrakcyjnią sentymentalne grafiki, a na stolikach nocnych sprawdzą się nieduże lampy stołowe z oryginalnymi kloszami – i jak się nie tu nie odprężyć?

Nowoczesny minimalizm

Stonowane, często monochromatyczne kolory i brak dekoratorskich szaleństw nie oznaczają jednak, że sypialnia musi być nudna, wręcz przeciwnie! Sympatyków ascetycznych rozwiązań bardziej niż romantyczne bibeloty, zachwycą zapewne stylowe akcenty. Może być to drewniany zagłówek, ozdobiona marmurowymi płytkami wnęka, geometryczny akcent na ścianie lub też betonowa dekoracja nad łóżkiem. Urządzając sypialnię, warto mieć pod ręką praktyczne przedmioty, takie jak dodatkowe oświetlenie. Minimalizm nie wyklucza bowiem stylowych dodatków, takich jak krótkowłosy dywan w modny wzór, czy lampy stołowe inspirowane surowym stylem industrialnym. Klimat uzyskamy także dzięki ledowym podświetleniom, powiększającym przestrzeń lustrom, czy nienachalnym ozdobom ze szkła.

Jeśli w naszej sypialni znajduje się szafa, dobrze jest dopasować jej front do całego wnętrza. Triumfy święcą niewidoczne zabudowy, które umożliwiają uniknięcie efektu zagraconego pokoju, nadając mu jednocześnie iście nowoczesnego sznytu. Aby zyskać wrażenie przestrzenności, dobrym rozwiązaniem jest wybór szklanych lub lustrzanych drzwi, dzięki którym całość nabierze iście eleganckiego stylu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here