Wakacje na dowód osobisty – gdzie pojechać bez paszportu?

Wakacyjne kraje, do których można pojechać posiadając jedynie dowód osobisty, bez konieczności wyrobienia paszportu, cieszą się każdego roku wielkim powodzeniem. Które są szczególnie popularne i przede wszystkim które warto odwiedzić? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Norwegia i kraje Skandynawii

Finlandia, Islandia, Szwecja, Norwegia, Wyspy Owcze czy Alandzkie coraz częściej przyciągają turystów z Polski. Piękne fiordy, niezwykłe noce polarne i zaśnieżone koło podbiegunowe są coraz chętniej odwiedzane przez naszych rodaków, tym bardziej, że jest to przystępny ekonomicznie wakacyjny kierunek. Do Skandynawii można wybrać się samolotem lub samochodem. Loty na Islandię zaczynają się już od 169 zł za osobę w jedną stronę, a prom do Danii to koszt od 75 zł za osobę.

Nieodkryta Mołdawia

Kolejnym krajem, do którego można polecieć na dowód osobisty jest Mołdawia – kierunek dopiero odkrywany przez Polaków, ale coraz chętniej wybierany, o czym świadczy m.in. coraz większa oferta wycieczek w biurach turystycznych (sprawdź: https://dreamtours.pl/). Mołdawia może poszczycić się przyjaznymi mieszkańcami, ciepłym klimatem i niewysokimi, jak na polską kieszeń, cenami (lot w obie strony to ok. 700 zł). To również piękny kraj pełen zabytków – obok drewnianych cerkwi i kamiennych monastyrów, koniecznie warto odwiedzić najdłuższe na świece piwnice na wina, po których trzeba przemieszczać się samochodem. Jest to z pewnością wymarzony kierunek dla miłośników tego szlachetnego runku.

Piękna Albania

Cudowna, słoneczna pogoda, ciepłe morze, bardzo przyjaźni i uśmiechnięci ludzie – to wszystko sprawia, że Albania jest coraz chętniej wybierana przez (nie tylko polskich) turystów. To państwo, w którym każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno miłośnicy morskich kąpieli, jak też górskich wycieczek. Wielką zaletą jest też pyszna, albańska kuchnia, oparta na dużej ilości warzyw i chudym mięsie. Albania należy do krajów rozwijających się turystycznie, dlatego też charakteryzuje się (jeszcze!) dość niskimi cenami, co warto wykorzystać. 11-dniowy urlop w tym urokliwym kraju, z przelotem w obie strony, noclegami i wyżywieniem można zafundować sobie już od około 800 zł za osobę w ofertach last minute: https://dreamtours.pl/wakacje/tanie-wczasy-wycieczki.

Jeżeli interesują Cię inne kierunki na wakacje, na które pojechać można jedynie z dowodem osobistym, sprawdź szeroką ofertę biura Dreamtours: https://dreamtours.pl/wakacje/wczasy-bez-paszportu. Przekonaj się, że egzotyka jest w zasięgu twojej ręki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here