Wymarzone wakacje we Włoszech na wyciągnięcie ręki!

Wakacje to ulubiona część roku wielu z nas. Z utęsknieniem czekamy na urlop i planujemy go zwykle już w pierwszych miesiącach nowego roku. Niekiedy jednak pomysły na wyjazd przychodzą nieco później i wtedy najczęściej korzystamy z atrakcyjnych ofert biur podróży.

Od lat dużym powodzeniem cieszą się propozycje wczasów we Włoszech, gdzie zarówno możemy odpocząć i się zrelaksować, jak i wybrać bardziej aktywną formę spędzania czasu – Półwysep Apeniński to także mnóstwo atrakcji turystycznych i zabytków, pochodzących z różnych epok i stworzonych pod wpływem inspiracji z różnych stron świata.

Wczasy we Włoszech – na co się przygotować?

Decydując się na wakacje we Włoszech możemy być pewni, że urlop będzie w pełni udany i niezwykle różnorodny, bo taka właśnie jest sama Italia. Ze względu na to, że nie jest to odległy kraj, nie musimy obawiać się dużych różnic kulturowych, choć te oczywiście się zdarzają. Musimy bowiem pamiętać choćby o tym, że w godzinach popołudniowych trwa tam sjesta, czyli odpoczynek od pracy, kiedy zamknięte są sklepy, urzędy czy niektóre restauracje lub pizzerie. Nie powinno się też wtedy korzystać z basenów kąpielowych. Innym obowiązującym zwyczajem jest to, że do zabytków sakralnych (kościołów, świątyń) nie wchodzimy w krótkich spodniach i z odkrytymi ramionami.

Jeśli natomiast chodzi o samą pogodę, idealną na odpoczynek na plaży, to na wczasy we Włoszech najlepiej zdecydować się w lipcu i sierpniu – jeśli jesteśmy zwolennikami  śródziemnomorskich upałów lub w maju, czerwcu, wrześniu – jeśli wolimy nieco niższą temperaturę i bardziej aktywny odpoczynek.  

Dlaczego warto wybrać się na wakacje we Włoszech?

Włochy to piękny i bardzo zróżnicowany kraj o bogatej historii i ciekawej kulturze. To niezwykłe, wielobarwne krajobrazy, wspaniałe nadmorskie plaże, zabytki inspirowane wpływami z całego świata oraz pyszna, pełna smaków i aromatów kuchnia, którą próbują odtworzyć restauratorzy na całym świecie. Wakacje we Włoszech to sposób na niezapomniany urlop zarówno dla rodzin z dziećmi, par, singli, jak i seniorów (zobacz www.europol.com.pl/wlochy). Każdy bowiem znajdzie tam coś dla siebie, co na długo zostanie w jego pamięci oraz do czego z przyjemnością będzie wracał w swoich opowieściach i wspomnieniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here