Z jakich udogodnień mogą korzystać pasażerowie na lotnisku Kraków Balice

Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice istnieje od 1964 roku. Kraków Airport jest największym lotniskiem regionalnym w Polsce – obsługuje pasażerów z regionu Polski południowo wschodniej. Od centrum miasta lotnisko dzieli zaledwie 11 km, co ułatwia komunikację ze stolicą Małopolski. Na jakie udogodnienia mogą liczyć pasażerowie, którzy korzystają z tego lotniska?

Zanim dojedziesz do lotniska

Tuż przy terminalach pasażerskich lotniska Kraków-Balice znajduje się parking dla klientów portu lotniczego. Jeśli chcesz wiedzieć, ile kosztuje parking Balice, cennik na stronie IPK Balice szybko pozwoli ci znaleźć odpowiedź na to pytanie. Możliwość zostawienia samochodu na parkingu w bezpośrednim sąsiedztwie terminali pasażerskich to wygodne rozwiązanie. Przed wylotem można później wyjechać z domu, korzystając z faktu, że parking jest blisko terminali, a po przylocie szybko wsiąść do swojego auta i wrócić do mieszkania. Parkingi to nie jedyne udogodnienie dla klientów lotniska w Balicach. Sprawdźmy, z czego jeszcze odpłatnie lub bezpłatnie korzystają pasażerowie?

Udogodnienia wewnątrz portu lotniczego

Na terenie lotniska Kraków-Balice działa Biuro Rzeczy Znalezionych. Jeśli cokolwiek zginęło na terenie lotniska czy też podróżni zauważyli stratę po przylocie, należy od razu zgłosić ten fakt w biurze, które mieści się w terminalu pasażerskim, na poziomie +1, obok Punktu Kontroli Bezpieczeństwa.

Na lotniku funkcjonuje też informacja turystyczna, w której można dowiedzieć się, jak wyjechać z lotniska komunikacją miejską i podmiejską albo co warto zwiedzić w Krakowie i okolicach. Co ciekawe, w strefie odlotów pasażerowie mogą skorzystać z dogoterapii, pozwalającej na zrelaksowanie się przed podróżą lotniczą czy też z usług trenerów personalnych Happy Healthy.

Na terenie terminalu pasażerskiego można uzyskać darmowy dostęp do internetu, choć jest on ograniczony czasowo do 15 minut. W części odlotowej (check in) klienci mogą korzystać z samoobsługowego stanowiska wydruku A4, a drukowanie możliwe jest poprzez wysłanie załącznika na adres mailowy portu lotniczego.

Na lotnisku Balice dostępnych jest 5 bankomatów w części ogólnodostępnej, 1 bankomat w części zastrzeżonej – odloty i 1 w hali odbioru bagażu. Poza tym do dyspozycji pasażerów jest poczta, taras widokowy i kaplica.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here