10 najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych Londynu•

Turyści bardzo cenią Londyn za interesujące warunki klimatyczne, mnóstwo zabytków dokumentujących fascynującą przeszłość tego miasta, jak też za instytucje kulturalne umożliwiające pogłębianie wiedzy w zakresie sztuki i nie tylko. Jeśli masz możliwość, wybierz się tutaj na wakacje lub choćby krótki urlop. Poniższa lista 10 najważniejszych atrakcji może posłużyć jako ramowy plan zwiedzania.

Muzeum Brytyjskie 

W Muzeum Brytyjskim zobaczysz mnóstwo eksponatów o ważnym znaczeniu dla historii sztuki i nauki. Możesz skorzystać z wystaw za darmo (jeśli jakaś wymaga opłacenia wstępu, zostaniesz o tym poinformowany z wyprzedzeniem). Muzeum oferuje mnóstwo fascynujących obiektów np. dla osób zainteresowanych historią starożytnego Egiptu – część eksponatów to nieźle zachowane mumie.

Tate Modern 

10 najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych LondynuKolejne muzeum to Tate Modern. Zlokalizowane jest nad Tamizą, ma też wyjątkową formę architektoniczną, więc z samej tej przyczyny przyciąga turystów (nawet przypadkowych). Eksponatami tam zawartymi są przeróżne dzieła znanych twórców sztuki współczesnej. Z muzeum można korzystać za darmo.

Galeria Narodowa w Londynie 

Do Galerii Narodowej trzeba koniecznie zajrzeć podczas wizyty na Trafalgar Square. Jest bardzo dużym obiektem, posiada eksponaty w postaci obrazów sławnych malarzy z różnych epok. Możesz tu obejrzeć dzieła Leonarda da Vinci lub Rembrandta.

Muzeum Historii Naturalnej 

Nikogo nie dziwi duża ilość muzeów w Londynie – jest on swoistą stolicą kultury europejskiej. Kolejny tego typu obiekt to Muzeum Historii Naturalnej prezentujące poprzez zróżnicowane ekspozycje historię ewolucji różnych gatunków zwierząt. Większość eksponatów posiada naturalne lub zbliżone do naturalnych rozmiary.

Londyńskie Oko 

Ta wdzięczna nazwa dotyczy znanego punktu widokowego. Londyńskie Oko to interesująca architektonicznie budowla, dzięki której możesz obejrzeć panoramę Londynu „z lotu ptaka”. Kapsuły formujące Oko są dość ciężkie, ale dzięki temu obiekt jest bezpieczny i stabilny.

 Muzeum Nauki w Londynie 

Kolejne muzeum – jeśli lubisz rozwiązywanie problemów naukowych, masz mnóstwo pytań i żadnych odpowiedzi, skorzystaj z jego oferty. Muzeum Nauki w Londynie pozwala poczuć się jak członek załogi naukowców pracujących nad ważnym projektem.

Muzeum Viktorii i Alberta 

Obiekt zawiera różnorodne zabytki – naprawdę bardzo różnorodne – w bardzo różnym wieku. Muzeum Viktorii i Alberta zaszokuje cię mnóstwem rzeczy z niemalże każdej dziedziny znanej na świecie. Po prostu musisz to zobaczyć.

Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds 

O tym muzeum słyszał chyba każdy – mieści ono woskowe odlewy znanych osób, żyjących bądź już nie. Można sobie z nimi robić zdjęcia i w ten sposób stworzyć niezapomnianą pamiątkę. Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds stale się rozrasta o nowe postacie, które mają jak najbardziej przypominać oryginał.

Narodowe Muzeum Morskie

W tym wspaniałym muzeum znajdziesz królewskie obserwatorium umożliwiające astronomiczne doznania, jest tutaj również dom królowej. W odróżnieniu od większości londyńskich muzeów, większość wystaw będzie wymagało wzniesienia opłaty.

Pałac i Twierdza Jej Królewskiej Mości

Obiekt ten jest być może bardziej znany pod oryginalną nazwą Tower of London. Twierdza powstała w średniowieczu i ma obecnie ponad dziewięćset lat. Bogata historia tego miejsca zasługuje na bliższe zainteresowanie. Zwiedzając Tower of London można dowiedzieć się sporo o przeszłości Wielkiej Brytanii.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here