10 rewelacyjnych sposobów na spakowanie wakacyjnej walizki

Wybierasz się na wakacje? Musisz się spakować. Niektóre osoby naprawdę tego nienawidzą, a inne odkładają na ostatnią chwilę. Jeśli wykorzystasz nasze pomocne porady, spakujesz walizkę znacznie szybciej i lepiej niż udawało ci się to do tej pory.

  1. Zwijaj odzież w rulony zamiast je składać

Rolowanie odzieży pozwoli lepiej wykorzystać dostępną w walizce przestrzeń. Składanie jest znacznie mniej wydajne. Zwijając ubrania w ruloniki, uda ci się zmieścić ich większą ilość i spakujesz potrzebne rzeczy nawet jeśli posiadasz tylko bardzo małą walizkę. Dzięki temu twoje ubrania nie pogniotą się i po wyjęciu z torby będą wyglądały świetnie.

  1. Wykorzystaj worki próżniowe10 rewelacyjnych sposobów na spakowanie wakacyjnej walizki

Nowoczesne worki próżniowe pozwolą ci zaoszczędzić jeszcze więcej miejsca. Najlepiej będzie umieścić w nich duże rzeczy, które normalnie nie są zbyt łatwe w „kompresji”, czyli np. kurtki zimowe, pościel, ciepła odzież. Worki te są świetnym zabezpieczeniem przed przedostawaniem się zanieczyszczeń, więc wykorzystaj je wtórnie na odizolowanie brudnych rzeczy od czystych.

  1. Właściwe ułożenie

Jeśli pakujesz walizkę i masz wszystko przygotowane, układaj rzeczy wewnątrz według piramidalnego porządku. To dobry sposób – dzięki układaniu najpierw przy ścianach, później bliżej środka różnych rzeczy zmieścisz ich więcej, niż wkładając losowo.

  1. Zrezygnuj z nieforemnych rzeczy

Dość problematyczny do spakowania jest np. parasol, ale wcale go nie potrzebujesz. Znacznie lepiej będzie zdecydować się na płaszcz przeciwdeszczowy. W celach turystycznych dobre są nawet jednorazowe.

  1. Stosuj niewielkie opakowania przydatnych produktów

Większość produktów higienicznych, np. kosmetyków, możesz kupić w mniejszych i większych opakowaniach. W podróż zabierz ze sobą te najmniejsze. Niektóre firmy oferują specjalne opakowania turystyczne – te spakujesz najłatwiej.

  1. Naucz się trików

Na pewno w podróż zabierasz ze sobą sporo niewielkich przedmiotów. Wrzucenie ich byle jak do walizki zagraci ją i zabierze zbyt dużo miejsca. Jeśli jednak wykorzystasz proste triki i pogrupujesz te przedmioty razem, zmieszczą się znacznie łatwiej. Takim rozwiązaniem będzie chociażby użycie pudełeczka po lekach do przechowywania biżuterii.

  1. Przydatne pokrowce

Gdy musisz zabrać ze sobą elegancką odzież, która łatwo się gniecie, wyposaż się w pokrowiec z wieszakiem. Tak zapakowane ubrania przeżyją wszelkie trudy podróży, nie będą pogniecione ani w żaden inny sposób zniszczone. Zajmą też w miarę niewiele miejsca.

  1. Właściwe przechowywanie leków

Pakując walizkę, najprawdopodobniej chcesz zmieścić tam doskonale wyposażoną apteczkę podróżną. To właściwy ruch, ale nie ma sensu przesadzać z ilością leków, których najprawdopodobniej i tak zużyjesz. Nie dubluj żadnego z wybranych preparatów czy środków czystości. Jeśli bierzesz tabletki, umieść je w małych opakowaniach, w niewielkiej ilości.

  1. Powietrze zajmuje miejsce

Jeśli chcesz zmieścić jak najwięcej rzeczy do walizki, upychasz je tam w konsekwentny sposób. Pozostawienie jakichkolwiek przerw (na przykład z zamiarem kupienia czegoś i spakowania później) powoduje, że reszta rzeczy przemieszcza się, może też ulegać deformacji. Umieść coś w tym miejscu, co później bez problemu wyrzucisz.

  1. Nie zabieraj niepotrzebnych rzeczy

Żeby wyeliminować zbędne produkty z twojej walizki, przyda się lista, z której skreślisz wszystkie te rzeczy, bez których możesz spokojnie się obejść.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here