7 najpiękniejszych plaż w Hiszpanii

Udane wakacje, wspaniały urlop, niezapomniany wypoczynek – prawda, że to wszystko od razu kojarzy się Wam z Hiszpanią? Kraj ten jest prawdziwym rajem dla turystów, a dodatkowym czynnikiem zachęcającym do podróży tam jest tani system linii lotniczych. Za niewielkie pieniądze łatwo można zorganizować sobie podróż i szereg atrakcji po przylocie.

Hiszpania ma wiele do zaoferowania, ale jednym z wyjątkowo cenionych aspektów są piękne plaże. Łącznie jest ich ponad 800 km, są piaszczyste i malownicze. Oferują turystom wiele różnych możliwości opalania się, kąpieli w ciepłej morskiej wodzie i spacerowania po piasku. Z uwagi na świetny klimat, do Hiszpanii można wybrać się niemal o dowolnej porze roku. A oto krótki przegląd plaż najbardziej godnych polecenia:

– Illas Cies – Galicja

Wypoczynek na Wyspach Cies będzie składał się przede wszystkim z plażowania – nie sposób nie korzystać z tak pięknych plaż, zwłaszcza że sporo z nich oferuje dogodne warunki dla turystów szukających chwili spokoju. Dzięki dużemu obszarowi plaż oraz korzystnemu położeniu (plaża znajduje się nieco dalej niż pozostałe) jest tutaj ciszej i mniej tłoczno. Na taką cechę plaż Illas Cies wpływa też fakt, że wchodzą w skład parku narodowego. Najbliższe hotele znajdują się dość daleko, nie ma obiektów typowych dla ważnych turystycznie miejsc, można ewentualnie przespać się w namiocie.

– Cala Tarida – Ibiza

To prawdziwie dziewicze plaże i wody, których czystość pozwala na swobodną obserwację podwodnego świata. Pobyt tutaj będzie świetnym wyborem, jeśli kochacie przepiękne widoki i elementy dzikiej natury. W wodzie można nurkować, uprawiać sporty wodne m.in. kajakarstwo, a na plaży można oczywiście opalać się.

– Sitges – Katalonia

Rozbudowany kompleks plaż składa się z około 30 rozdzielonych zatoczkami terenów. W Sidges znaleźć można tereny mocno nasłonecznione i bardziej zacienione, jak również wiele miejsc oferujących dodatkowe formy rozrywki. Występują tu plaże dla konkretnych grup, np. plaże dla gejów czy nudystów.7 najpiękniejszych plaż w Hiszpanii

Playa de la Concha – San Sebastian

Ta plaża cieszy się wyjątkowym zainteresowaniem turystów. Każdego roku jest ich tutaj tak dużo, że nie ma w ogóle miejsca na kolejnych (a mimo to i tak się mieszczą). Plażę otaczają czyste, ciepłe wody, które wykorzystywane są do uprawiania różnych sportów wodnych.

Cala de Algaiarens – Minorka

Plażę charakteryzuje duża ilość piasku oraz wysokiej jakości widoki. Jest dużo dziewiczych zakątków, których odkrywanie może przysporzyć wiele przyjemności. W porównaniu do innych plaż w Hiszpanii, tutaj nie ma aż takich tłumów. Wody otaczające plażę są bardzo czyste, z czego korzystają zwłaszcza ludzie zainteresowani odkrywaniem podwodnych cudów.

– Cabo de Gata – Almeria

Plaża o zróżnicowanej linii brzegowej, zawierająca własną pustynię (w niektórych miejscach występuje tu specyficzny krajobraz pustynny). Woda wokół jest bardzo czysta, wręcz krystaliczna. Miłośnicy przyrody przy okazji pobytu tutaj mogą odwiedzić okoliczny rezerwat.

– Playa de Las Catedrales – Galicja

Typowa dla Galicji plaża o kształcie półkola. Poza typowymi możliwościami plaży, jest tutaj dużo do oglądania, zwłaszcza, gdy jest odpływ, bo widać wtedy mnóstwo różnych form skalnych stworzonych w naturalny sposób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here