Co zwiedzić w Porto?

Porto jako cel letnich (i nie tylko) wojaży stanowi miejscowość idealną do zwiedzania. Zapewni Wam świetny wypoczynek, ciekawą lekcję historii oraz tło do wielu pięknych wakacyjnych zdjęć. Miasto można oglądać na różne sposoby, ale godne polecenia jest rozpoczęcie od przekroczenia rzeki nazwanej dźwięcznie Douro do  Vila Nova de Gaia. Gdy to zrobicie, po raz pierwszy będziecie mogli ujrzeć na własne oczy fascynującą panoramę miasta. Żeby w dalszej kolejności zająć się spokojnym zwiedzaniem, polecamy skorzystanie z karnetu Passe Porto, który nabyć można w dowolnym obiekcie turystycznym. Karnet pozwala na bezpłatne używanie wszelkich środków komunikacji miejskiej i pozamiejskiej, jak też zapewnia różne zniżki przydatne turystom.

 

A oto i propozycje atrakcji, których nie możecie ominąć podczas zwiedzania:

– Ponte Luis I

Jest to bardzo interesujący most, który przez lata stał się symbolem miasta i jego znakiem rozpoznawczym. Stalowa, dwukondygnacyjna konstrukcja ma za sobą czasy wyjątkowej świetności, kiedy to dzięki swoim wymiarom – 385,25m długości – znajdował się na pierwszym miejscu wśród wszystkich mostów świata. Jego nazwa dotyczy jednego z dawnych królów, Ludwika I, na którego chwałę most ten istnieje od 1886r.Co zwiedzić w Porto?

Rzeka Douro

Większość turystów przyjeżdża do Porto z myślą przepłynięcia tej rzeki. Podróż będzie najlepsza po zmroku, bo chociaż za dnia miejscowość jest naprawdę piękna, w nocy uzyskuje zupełnie inne oblicze. Podczas spływu rzeką warto zrobić kilka zdjęć dokumentujących niesamowitą atmosferę. To miejsce świetne dla zakochanych. Wystarczy wysiąść z łodzi, by odpocząć i zjeść coś razem w jednej z nadbrzeżnych restauracji.

Praca da Ribeira

Jest to wyjątkowo interesująca dzielnica, której wyjątkowość jest oparta na potężnym zestawieniu kontrastów. Stanowi połączenie slumsów z bogatymi domostwami szanowanych obywateli Porto. W sezonie spotyka się tutaj wielu turystów, ale tłok i gwar jest efektem wyjątkowej ruchliwości mieszkańców dzielnicy. Specyficzną atmosferę tworzą widoczny z daleka most Ponte Luis I, liczne atrakcje turystyczne, jak też miejsca, w których można coś zjeść i chwilę odpocząć.

Dworzec Kolejowy Sao Bento

Ten wyjątkowy dworzec kolejowy ma dużą halę, która może pomieścić wielu oczekujących i do tego jest bardzo malownicza – główną atrakcję tego miejsca stanowią kafelki ilustrujące historię Portugalii. Można potraktować to jako małą lekcję historii lub przyjemny umilacz czasu oczekiwania na przyjazd pociągu. Płytki ukazują mnóstwo ważnych wydarzeń dla kraju. Dworzec został uruchomiony w 1916 roku.

Capela das Almas

Coś dla miłośników sztuki sakralnej – niewielka, ale bardzo urocza świątynia, w której można również podziwiać płytki identyczne, jak we wspomnianym już dworcu (nazywają się azulejos).

Igreja de S Francisco

Również świątynia, o bardzo bogatej historii i zawierająca elementy wielu różnych stylów architektonicznych. Wnętrze klasztoru zostało urządzone w barokowym stylu, choć kościół powstał w okresie gotyku (podwaliny wzniesiono już w 1383r.).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here