Co robić w Bangkoku?

Wypoczynek w Bangkoku to pomysł na niezapomniane wakacje lub wyjazd na wczasy z rodziną. Niezależnie od tego, czy wybierzecie się tutaj sami, czy w zorganizowanej grupie, warto dobrze zaplanować plan zwiedzania i korzystania z dostępnych atrakcji. Dzięki temu maksymalnie wykorzystacie czas i zobaczycie jak najwięcej z fascynujących tajemnic Bangkoku. Pewne jest, że nie będziecie się tutaj nudzić!

Wyjątkowy targ

Na pewno warto odwiedzić tzw. weekendowy  targ Chatuchak. Jest to wyjątkowe wydarzenie w życiu Bangkoku, zwłaszcza dlatego, że dostępne oferuje nielimitowane atrakcje zakupowe. Rozległy obszar poświęcony na pomieszczenie wszystkich stoisk – ponad 8000 – gwarantuje turystom prawdziwy szał zakupów. Mówi się, że można tutaj znaleźć dosłownie wszystko, dlatego też są osoby, które regularnie wracają do miasta tylko z powodu  możliwości nabycia czegoś nowego na Chatuchaku. Obowiązuje tutaj ważna zasada – nie zgadzać się na ceny poszczególnych produktów bez uprzedniego potargowania się.

Salony masażu

Oczywiście najlepszy masaż tajski tylko w Tajlandii. Bangkok zapewni Wam możliwość skorzystania z usług najbardziej wykwalifikowanych masażystów znających się na rzeczy. Warto odwiedzić wybrany salon na przykład na początku swojej wędrówki po stolicy lub też zafundować sobie taką przyjemność pod koniec dnia, co będzie doskonałym relaksem po całych godzinach intensywnego używania mięśni.

Oczywiście jest też Chinatown

Fascynujący klimat Chinatown spodoba się wielu osobom. Koniecznie tu zajrzyj, zwłaszcza jeśli pierwszy raz odwiedzasz Bangkok. Pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne, warto dać się zwieść feerii barw i wszechobecnemu gwarowi. Na tle i tak niesamowitego Bangkoku Chinatown wyróżnia jeszcze większa wyjątkowość.

Co robić w Bangkoku?

Jest tu mnóstwo turystów i barwnie ubranych tubylców. Dla miłośników nowości godna polecenia jest miejscowa kuchnia, warto też zarezerwować sobie trochę czasu na radosne buszowanie po sklepach i straganach.

Wszędzie można coś kupić

Specyfika Bangkoku to również mocne nastawienie na robienie zakupów. Jest tutaj naprawdę mnóstwo sklepów, centrów handlowych, marketów i oczywiście straganów czy prywatnych sprzedawców. Jeśli lubisz zakupy, poczujesz się jak w raju. Krótki wyjazd na urlop może okazać się niewystarczający, żeby się z tym wszystkim zapoznać, warto też uważać na pojemność konta bankowego. W sklepach i na straganach znaleźć można produkty luksusowe, markowe lub też wykonane z ogromną starannością rękodzieło, antyki, pamiątki itd.

Radosna konsumpcja

Zakupy to nie wszystko. Spędzanie w sklepach długich godzin na pewno spowoduje, że zrobicie się bardzo głodni. Zaspokojenie głodu nie jest trudne, wystarczy rozejrzeć się wokół i znaleźć najbardziej wpadający w upodobania punkt. Wszędzie są niewielkie budki i stragany z przekąskami, mięsem z grilla, smacznymi zupami itd. Wielu turystów bardzo docenia lokalny przysmak – smażone taro oraz banany.

Wyprawa po rzece Chao Phraya

Skorzystanie z możliwości przejażdżki wybraną formą transportu po tej rzece jest turystyczną tradycją. Jeśli również chcesz spróbować, możesz wykorzystać np. popularne w tym regionie taksówki wodne. Wzdłuż rzeki znajduje się mnóstwo zabytków, dlatego też szukaj takiej opcji podróży, która zawiera darmowe wysiadanie i wsiadanie w zależności od potrzeb. Dzięki temu obejrzysz wiele ciekawych rzeczy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here