Co zwiedzić w Marrakeszu?

Marrakesz może być bardzo ciekawym miejscem do spędzenia tam dłuższego wypoczynku. Jest to jedno z najbardziej znanych miast w Maroku, a zarazem największe. Określane „Czerwonym Miastem”, zapewnia niesamowite doznania z uwagi na połączenie różnych elementów kulturowych, fascynujących historii oraz na gorący, prawdziwie wakacyjny klimat. Warto spróbować wybrać się tutaj w chłodniejszej porze roku, żeby móc bez problemów spędzić jak najwięcej czasu podziwiając niesamowite zabytki i piękne widoki.

Bab Agnaou

Zacznijcie zwiedzanie od Bab Agnaou. Większość popularnych zabytkowych miast lub części miast (np. starówek) posiada jeszcze pozostałości bądź nawet całkiem nieźle zachowane mury obronne. Bab Agnaou to dziewiętnasta brama Marrakeszu. Jest już dość stara (wzniesiono ją w XII w.), ale praktycznie nienaruszona zębem czasu. Turyści nie wiedzieć czemu (może właśnie z uwagi na świetny stan oraz estetykę wykonania – łukowate sklepienie, motywy kwiatów, itd.) najbardziej interesują się tą bramą niż pozostałymi osiemnastoma. Jak przystało na Czerwone Miasto, bramy jak i mur wykonane są z czerwonego kamienia.

– Pałac  El Badi

Pałac El Badi to po prostu Niezrównany Pałac. Nazwa ta doskonale charakteryzuje zabytek, który po prostu musicie obejrzeć, będąc na urlopie w Marrakeszu. Wielokrotnie rozbudowywany, przerósł dawno pierwotną formę zawierającą 360 pokoi, szeroki dziedziniec oraz basen. To bardzo dekoracyjny obiekt, ozdobiony m.in. marmurem i złotem. Zwiedzanie Niezrównanego Pałacu to ciekawa rozrywka zarówno dla przeciętnych turystów, jak też dla miłośników historii i samodzielnego odkrywania tajemnic.

– Meczet Koutoubia

Większość zabytkowych meczetów to naprawdę piękne i wyjątkowe obiekty o dużym znaczeniu sakralnym. Meczet Koutoubia nie stanowi wyjątku, gdyż od XII w., w którym powstał, jest nie tylko często i chętnie odwiedzaną świątynią, ale również  cenionym zabytkiem. Zaletami budynku są niezwykłe dekoracje wykonane z kamienia piaskowego oraz wysoki (77m) minaret.Co zwiedzić w Marrakeszu?

Ben Youssef Madrasa

To kolejny wyjątkowo ciekawy budynek – wykonany i udekorowany został w stylu alhambryjskim. Zdobienia i inne elementy dekoracyjne są naprawdę niesamowite, zwłaszcza jeśli ogląda się je o odpowiedniej porze (najlepsze są godziny poranne lub wieczorne), bo właściwy kierunek padania promieni słonecznych podkreśla urodę wnętrza i zewnętrza. Ben Youssef Madrasa to gratka dla miłośników architektury, ale również po prostu kolejny świetny obiekt na trasie planu zwiedzania Marrakeszu.

– Ogrody Majorelle

Podczas wypoczynku w Marrakeszu dobrze będzie też odpocząć w przyjemnie zielonym otoczeniu. Gwarantują to Ogrody Majorelle – efektowna, rozległa lokacja, dzięki której można nie tylko złapać oddech w ramach przerwy na zwiedzanie, ale też zapoznać się z wieloma ciekawymi okazami roślin, które zostały tutaj zebrane i rosną w zbliżonych do naturalnych warunkach.

– Suk w Marrakeszu

Marrakesz nie byłby tym samym miastem bez rozległego targowiska, które tutaj nazywa się suk. Na suku można kupić niemalże dowolne towary. W dobrym tonie jest targować się o cokolwiek, nawet jeśli cena w miarę nam odpowiada (sprzedawcy to uwielbiają).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here