Costa Brava – co zwiedzić?

Jedyne w swoim rodzaju Costa Brava rozpościera się nad Morzem Śródziemnym. Atrakcyjna, przyciągająca swoim klimatem lokacja zapewnia turystom możliwość skorzystania z wyjątkowego połączenia wody i słońca. Costa Brava nie jest jednak miejscem do końca oswojonym. Charakter tego wybrzeża wciąż pozostał nieco dziki, dzięki czemu nawet korzystając z jednego z dostępnych kurortów, turyści mają opcję swobodnego zwiedzania i poznawania regionów bliżej natury. Jest kiedy wypoczywać, bo „lato” trwa tutaj 300 dni lub nawet więcej. Plaże, błękitne niebo i świeże powietrze kuszą przybyszów z całego świata do spędzenia tu wakacji czy wczasów.

Podczas swojego wypoczynku w Costa Brava koniecznie znajdź chwilę lub więcej na zapoznanie się z tutejszą fascynującą przyrodą. Spędź trochę czasu na plaży, wybierz się gdzieś łodzią lub odwiedź ciekawe muzeum. Dowiedz się więcej o swoich możliwościach:

 

– Kontakt z dziką przyrodą

Costa Brava nie może być określana grzeczną i miłą atrakcją dla turystów. Tutejsze wybrzeża noszą znamiona znacznego nieuporządkowania, zwłaszcza te graniczące z Francją. Zróżnicowana linia wybrzeża powoduje, że w niektórych miejscach nie ma opcji przepłynięcia lub przeprawienia się dalej w jakikolwiek inny sposób niż tylko pieszo.  Oczywiście nie wszędzie jest aż tak trudno. Są atrakcyjne drogi nadbrzeżne i wodne, dzięki którym szybciej dostaniecie się do wybranego miejsca, przy okazji podziwiając naprawdę fascynujące widoki. Do oglądania jest dużo, na przykład mnóstwo ziemnych i skalnych form o czerwonobrunatnym zabarwieniu, jak chociażby klify, strome zbocza, albo gęste lasy iglaste porastające część z nich.Costa Brava – co zwiedzić?

Wypoczynek na pięknych plażach

Powodem wzmożonego ruchu turystycznego w Costa Brava są jednak tutejsze plaże. Odwiedzającym to miejsce na usta cisną się dwa określenia „złociste” i „och, ale tu dużo piasku”. Z tej przyczyny nad brzegiem morskim w Costa Brava roi się od turystów w bardzo zróżnicowanym wieku. Idealny na wypoczynek klimat gwarantuje uzyskanie pięknej opalenizny w bezpieczny i przyjemny sposób. Linia brzegowa tworzy niewielkie zatoki, dzięki czemu krajobraz jest malowniczy i niebanalny. Pomimo naprawdę wielkiego zainteresowania organizacją urlopów czy wczasów właśnie w Costa Brava wszyscy przyjeżdżający tutaj jakoś się mieszczą – niektóre plaże mają nawet 4 kilometry długości, więc miejsca jest wystarczająco. W sezonie turyści radośnie korzystają z kąpieli słonecznych i pluskają się w wodzie. Być może dlatego Costa Brava to inaczej „Kąpielisko Europy”.

– Dodatkowe atrakcje „po godzinach”

Nie samym plażowaniem i podziwianiem przyrody człowiek żyje – wieczorem lub właściwie o dowolnej porze można wybrać się na zwiedzanie lub skorzystać z różnych obiektów kulturalnych. Dla przykładu, w miejscowości Blanes znajdziecie rozbudowany ogród botaniczny, w Lloret de Mar możecie przetańczyć całą noc, a w Cadaques zobaczyć można mnóstwo eksponatów związanych z tym, że niegdyś właśnie w tym miejscu swoje dzieła tworzyli Pablo Picasso, Salvador Dali, Gabriel Garcia Marquez.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here