Co zobaczyć na wyspie Hvar?

Wyspa Hvar leży na obszarze Chorwacji. Ma nie tylko interesującą nazwę, ale również wiele zalet, które tylko czekają na ich odkrycie. Chociaż o wyspie tej nie mówi się dużo, warto ją odwiedzić z uwagi na piękno krajobrazów – i tych zupełnie naturalnych, i tych powstałych przy pomocy człowieka. Jest jednym z najbardziej idealnych miejsc na wakacje. Znajdziecie tutaj plaże, błękitne zatoki, jak również mnóstwo obiektów, które można zwiedzać do woli. Okolica jest wyżynna, nie brakuje gór i pagórków. Poza tym praktycznie zawsze świeci tu słońce (na co zresztą wskazuje zaczerpnięta ze staroperskiego nazwa). Zapraszamy do Hvar!

Odwiedzamy stolicę

Stolicą wyspy Hvar jest miasto również noszące nazwę Hvar. Posiada nieźle zachowany mur obronny powstały w XVIII w. W mieście od razu zauważalny jest centryczny plan zabudowy, którego centrum tworzy rynek o sporej powierzchni – aż 4,5tys m2, otoczony przez starsze i nowsze, odpowiednie do zwiedzania i oglądania obiekty. Jak na stolicę przystało, może zapewnić rozrywkę na pewną ilość czasu, co pozwoli dobrze zaplanować pobyt na wyspie Hvar. Koniecznie trzeba obejrzeć katedrę św. Szczepana. Wyposażona jest w wysoką dzwonnicę wyróżniającą się z daleka delikatną konstrukcją. Również na rynku znajduje się Pałac Biskupi – obiekt o atrakcyjnej architekturze, który trzeba koniecznie obejrzeć oraz hotel „Palace” posiadający elementy zabytkowe, np. loggię powstałą w okresie renesansu.  Po opuszczeniu rynku i udaniu się bliżej do morza, można zobaczyć tam najstarszy teatr na świecie. Chociaż jest wyjątkowo interesujący dla turystów, czasami udaje się wziąć udział w jednym ze spektakli.

Zwiedzanie terenów nad morzem

Im bliżej morza, tym otoczenie staje się coraz bardziej rajskie. Oddalicie się od budowli wzniesionych w stylu renesansowym czy barokowym, a więcej w waszym otoczeniu będzie swojskich klimatów. Zabytkiem dostępnym w tej okolicy jest stary, interesujący w kształcie franciszkański klasztor wzniesiony na wyżynie w XV w. Co zobaczyć na wyspie Hvar?W regionie tym można bardzo przyjemnie spacerować, czemu sprzyja ukształtowanie i urządzenie tutaj promenady – zacieniona trasa jest długa i pełna interesującej roślinności właściwej dla śródziemnomorskiej wyspy (są tutaj np. figowce oraz palmy). Na turystów, zapewne głodnych i spragnionych, czeka restauracja serwujące smaczne danie rybne – gregadę.  Jeśli lubicie aktywne spędzanie wolnego czasu, to właśnie tutaj będzie można popływać, zdecydować się na spróbowanie swoich sił w sportach wodnych czy nawet nurkować. Dzięki takim opcjom wypoczynek nabiera znacznej różnorodności.

Widoków dostatek

Wyspa Hvar jest bardzo piękna, co widzi się od razu, ale dopiero po spędzaniu tutaj pewnej ilości czasu widać, jak wiele ciekawych rzeczy czeka na zainteresowanych turystów. Praktycznie z każdego miejsca, jaki przyjdzie wam zwiedzać, możecie podziwiać niesamowite widoki. Jest nawet specjalnie stworzony punkt widokowy, twierdza Spanjola, którą odwiedzają ludzie spragnieni estetyki i zainteresowani obejrzeniem całego dobytku historycznego wyspy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here