Co zwiedzić w Casablance?

Żeby odwiedzić piękną Casablancę, musicie wybrać się do Maroko, a konkretnie do Afryki. Wypoczynek w Casablance jest idealnym rozwiązaniem dla miłośników świeżego powietrza, afrykańskiego słońca, niepowtarzalnych zabytków i smakowitych, innowacyjnych dań. To wszystko dostępne jest po przybyciu tutaj w wybranej porze roku. Żeby zobaczyć jak najwięcej, warto dobrze zaplanować swój pobyt, uwzględniając na przykład ofertę różnych biur turystycznych.

 – Meczet Hassana II

Zabytek ten nie jest zwyczajnym meczetem – każdy, kto przybywa do Casablanki i ogląda go, jest bezbrzeżnie zachwycony. Meczet Hassana II zlokalizowano niezwykle korzystnie w bezpośrednim sąsiedztwie oceanu i nieba. Budowla zdaje się wyrastać z jednego a wrastać w drugie. Taka lokalizacja sprzyja modlitwie i skupieniu. Trzeba również wiedzieć o tym, że minaret występujący przy tej świątyni jest największym tego typu obiektem na świecie – jego wysokość to 210m. Całą budowlę udekorowano tak, by cieszyła oczy użytkowników, co rzuca się w oczy zwłaszcza po upływie wieków od jej powstania.Co zwiedzić w Casablance?

– Plac Mohammeda V

Urokliwy plac Mohammeda V znajduje się w centrum Casablanki. To niby zwykły plac, ale jest uważany za miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić, będąc w Maroku. Praktycznie ciągle pełen ludzi i gwaru, plac zawiera fontannę, przy której można posiedzieć i ochłodzić się. To doskonałe miejsce, by wyznać sobie wzajemnie miłość lub zrobić pamiątkowe zdjęcie w gronie najbliższych znajomych.

– Stara Medyna

To lokacja charakteryzująca się orientalnym stylem. Odwiedziny tego fascynującego, starego „miasteczka” będą dla was niezapomnianym przeżyciem. Przypomina ono typowe arabskie miejscowości, poza tym słynie z wyjątkowej gościnności. Można tutaj zwiedzać i oczywiście robić zakupy. Jednym z miejsc koniecznych do zobaczenia jest meczet „piątkowy” Chleuh. Sam spacer po ulicach Starej Medyny dostarczy wam mnóstwo wrażeń wzrokowych.

 – Nowa Medyna

Skoro jest Stara Medyna, musi być też Nowa – oczywiście warto ją zwiedzić. Inna nazwa tej lokacji to Quartier Habous. Turyści docenią to miejsce głównie z uwagi na swoistą mieszankę nowoczesności z elementami staroświecczyzny i dorobku kulturalnego dawnych czasów. Nowa Medyna jest o wiele młodsza od Starej, ale ma już swoje lata i również można tutaj sporo pozwiedzać. Miłośnicy zakupów znajdą wiele ciekawych sklepów i będą mogli nabyć np. pamiątki dla swoich bliskich.

Pałac Królewski

Odwiedziny Casablanki nie liczą się, jeśli nie zwiedzicie przy tej okazji Pałacu Królewskiego. To rozległa lokacja, posiadająca mnóstwo mniejszych i większych budynków, które można oglądać z zewnątrz i od wewnątrz. Są świetnym tłem do zdjęć z wakacji, zapewniają przyjemny wypoczynek i gwarantują możliwość samodzielnego odkrywania wielu różnych tajemnic.

Hammam

W Casablance znajdziecie również bardzo interesujące łaźnie w stylu tureckim. Należą do typowego wyposażenia miejscowości i można z nich normalnie korzystać. Chociaż pamiętają dawne, dawne czasy, stanowią doskonały przykład, że prawdziwa jakość nigdy się nie starzeje. Korzystanie z łaźni jest przyjemne dzięki ich wyjątkowej architekturze,  klimatycznemu oświetleniu i obecności pary wodnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here