Co zwiedzić w Chiang Mai?

Wyprawę do Tajlandii można zacząć niemalże od dowolnego punktu tego pięknego kraju. Jednym z ciekawych pomysłów jest odwiedzenie wpierw urokliwego Chiang Mai, miejscowości położonej na północy. Kwitnie tutaj rozbudowany ruch turystyczny, jest mnóstwo ofert wypoczynkowych, więc bez problemu znajdziecie dla siebie nie tylko lokum, ale też np. transport.

 –  Stare Miasto

Pobyt w Chiang Mai dobrze jest zacząć od zwiedzenia Starego Miasta. Jest to lokacja o bogatej historii, posiadająca mury obronne i stare bramy. Niektóre fragmenty murów zostały zachowane w całkiem dobrym stanie, inne odrestaurowano, jak np. bramę główną Thapae. Dzięki temu można zobaczyć, jak tego typu fortyfikacje prezentowały się dawniej. Dzięki pracom, jakie wykonano w celu przywrócenia Starego Miasta do względnej świetności, lokacja stała się wyjątkowo przyjazna turystom. Można tutaj wejść na piechotę lub wjechać samochodem, co w żaden sposób nie zagraża obecnym wokół zabytkom. Będąc w tym wyjątkowym miejscu, warto przyjrzeć się bramom – występują w punktach odpowiadającym czterem stronom świata. Są dobrze zachowane i w efektowny sposób oddzielają resztę świata od zwiedzanej lokacji. Miłośnicy sztuki sakralnej znajdą tutaj mnóstwo obiektów do podziwiania. Świątynie – po tajsku „Wat” – są wkomponowane w pozostałą architekturę i gęstą sieć ulic i uliczek. Stare Miasto jest rajem dla wielbicieli pamiątek i zakupów połączonych z targowaniem się. Rozlokowane wśród ulic sklepy pełne są przedmiotów przykuwających wzrok i często bardzo funkcjonalnych. Kupić coś można również na ulicy u krążących sprzedawców lub na jednym ze straganów.Co zwiedzić w Chiang Mai?

– Wat Phrathat Doi Suthep

Jest to bardzo interesująca świątynia ulokowana na wzgórzu, którego nazwę częściowo nosi (Doi Suthep). Żeby tam dotrzeć, od centrum trzeba przejechać mniej więcej 15 km – na przykład rowerem lub skorzystać z jednej ze zorganizowanych wycieczek, bo wtedy jest zapewniany transport i osiągnięcie celu jest o wiele łatwiejsze. Przy okazji polecamy Wam serdecznie właśnie takie wycieczki – są opcją o wiele tańszą niż samodzielne zwiedzanie wszystkich atrakcji Chaing Mai i pozwalają je obejrzeć bez nadkładania drogi.

– Wat Chedi Luang

Kolejna urocza świątynia. Jest na swój sposób wyjątkowa, gdyż kiedyś znajdował się tutaj słynny posąg Buddy – Szmaragdowy Budda (obecnie przeniesiony do Bangkoku). Turyści z całego świata przy okazji pobytu w Chiang Mai spędzają w Wat Chedi Luang dość sporo czasu, gdyż jest tutaj dużo do oglądania. Miejsce ma znakomity klimat i uważane jest za jedno z najpiękniejszych obiektów sakralnych. Plusem jest to, że przed zwiedzającymi nie są stawiane praktycznie żadne ograniczenia.

Wat Phra Singh

Kolejna świątynia – uważana za wyjątkowo wspaniałe arcydzieło sztuki sakralnej. Podobnie jak większość buddyjskich świątyń, wewnątrz Wat Phra Singh znajduje się ogromnych rozmiarów posąg Buddy. Będąc w Chiang Mai nie można tutaj nie wstąpić, zwłaszcza że świątynia jest położona w samym centrum miasta. Oprócz zwiedzania obiektu można również obejrzeć jego otoczenie, podkreślające wszystkie wizualne walory świątyni.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here