Bagaż podręczny

Każdy, kto podróżuje regularnie samolotem, wie ,jak istotny jest bagaż podręczny. Bez względu na to, czy są to podróże związane z turystyką, czy po prostu wyjazdy w delegacje oraz inne służbowe wypady – bagaż podręczny jest niezwykle wygodnym dodatkiem, w którym zmieścimy rzeczy niezbędne nam pod ręką. Warto jednak pamiętać, że dotyczą go pewne regulacje.

O bagażu podręcznym w istocie ludzie nie wiedzą wiele poza tym, że wszystkie linie mają swoje własne regulacje w zakresie tego, co można do niego zmieścić oraz ile może ważyć. Tymczasem istnieje o wiele więcej istotnych spraw, które warto mieć na uwadze, gdy udajemy się w podróż samolotem – czy to sami, czy z rodziną albo ukochanym zwierzęciem.

Rozmiar i waga bagażu

To jest jeden z największych problemów, zwłaszcza gdy zdarza się nam podróżować rozmaitymi liniami. Jeśli chcemy mieć walizkę idealną do danych linii lotniczych, to jednym z najlepszych rozwiązań jest wybór walizki kabinowej Samsonite, która jest dopasowana do oczekiwanych wymiarów bagażu podręcznego różnych przewoźników. Wszystkie walizki kabinowe Samsonite spełniają wyśrubowane normy IATA jeśli chodzi o ich budowę czy wykorzystane materiały. Wśród produktów znajdziemy zarówno sztywne walizki o twardych ściankach, jak i klasyczne, miękkie walizki czy specjalne torby albo plecaki. Wszystkie produkty umieszczone są na kółkach i posiadają rączki, co ułatwia poruszanie się po lotnisku. Co istotne, walizki kabinowe Samsonite mają również niewielką wagę własną, dzięki czemu pozwalają schować do wnętrza odpowiednią ilość interesujących nas rzeczy.

Co do bagażu?

Tutaj sprawa jest znów zależna od przewoźnika. Standardowo u żadnego przewoźnika nie można mieć w bagażu podręcznym produktów ostrych, które mogłyby by wykorzystane jako broń. Oczywiście nie można wnieść na pokład samolotu również broni samej w sobie i podejrzanych, metalowych elementów. Wśród produktów zakazanych znaleźć mogą się również płyny w pojemnikach większych aniżeli 100 ml, jeśli nie zostały kupione w strefie bezcłowej. Linie różnie podchodzą natomiast do tematu pokarmu dla niemowląt, dlatego ważne jest, aby zorientować się przed wylotem, w jaki sposób możemy zabezpieczyć jedzenie dla dziecka na dłuższy lot. Mniejsze tubki np. z sokami można swobodnie schować do wnętrza walizki kabinowej Samsonite, o ile będą miały odpowiednią pojemność.

A jak z psem?

Warto też wiedzieć, że wielu przewoźników zgadza się na przewożenie w kabinie… zwierząt. Dotyczy to psów przewodników oraz innych zwierzaków (choć część linii ma wykaz zwierząt zakazanych), które nie przekraczają wagą liczoną z transporterem odpowiednich wartości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here