Weekend z dziećmi we Wrocławiu - gdzie się wybrać?

Stolica Dolnego Śląska to doskonałe miejsce, by spędzić udany weekend bez względu na porę roku. Wyjazd na weekend do Wrocławia to możliwość skorzystania z wielu atrakcji, a także łatwego znalezienia noclegu i wyżywienia w przystępnej cenie. Tanie noclegi są oferowane w większości hosteli, a w niektórzy hotelach dzieci nocują za darmo w pokoju rodziców bez względu na swój wiek. Gdzie wybrać się z dziećmi podczas pobytu we Wrocławiu?

Zoo i Afrykarium

Jakie są ciekawe miejsca w Polsce? Z pewnością należy do nich ogród zoologiczny we Wrocławiu. Wrocławskie ZOO jest jednym z największych w Polsce, a znajdujące się w nim nowoczesne Afrykarium przyciąga tłumy turystów z całej Europy. W ZOO dzieci mogą podziwiać zwierzęta na doskonale przygotowanych wybiegach oraz w ogromnej motylarnii i terrarium. Na szczególną uwagę zasługuje otwarty w 2018 roku wybieg panter oraz okapi – podróżowanie po Polsce nie umożliwi ich zobaczenia gdziekolwiek indziej. Wrocławski ogród zoologiczny aktywnie uczestniczy w ochronie zagrożonych gatunków, prowadzi hodowle odtworzeniowe oraz przybliża odwiedzającym zagadnienia z zakresu ochrony bioróżnorodności we wszystkich ekosystemach na świecie. W Afrykarium można natomiast zobaczyć nowoczesne akwaria, w których rekiny, płaszczki i inne morskie zwierzęta przepływają nad głowami zwiedzających. Dzieci dodatkowo mogą bawić się w parku linowym na terenie Zoo, skorzystać z przejażdżki na kucyku i karmić zwierzęta w zagrodzie z gatunkami gospodarskimi.

Hydropolis

Gdzie na weekend we wakacje we Wrocławiu? Do Hydropolis, gdzie organizowane są warsztaty rodzinne. Hydropolis to jedna z najnowszych atrakcji we Wrocławiu. Blog o podróżowaniu może o nim nie wspominać właśnie z tego powodu – obiekt działa dopiero od 2015 roku. W Hydropolis dzieci i rodzice mogą dowiedzieć się więcej na temat wody, jej obiegu w przyrodzie i znaczeniu.

Park linowy na Wyspie Opatowickiej

Na Wyspie Opatowickej, niedaleko ZOO, otwarty jest park linowy, w którym dzieci i dorośli mogą bawić się na licznych grabinkach, miastach i innych przeszkodach. Pokonuje się je, przemieszczając się między drzewami. Park spodoba się zwłaszcza energicznym, aktywnym dzieciom.

Kolejkowo – Dworzec Świebodzki

Kolejkowo to największa wystawa makiet kolejkowych w Polsce. Na wystawie dzieci mogą podziwiać setki kolejek wraz z ludzikami, zwierzątkami i innymi elementami, które tworzą wyjątkową scenerię.

Rynek i jarmarki

W okresie czerwca i przed Bożym Narodzeniem na wrocławskim Rynku organizowane są jarmarki. W czerwcu odbywa się Jarmark Świętojański, natomiast w okresie adwentu trwa Jarmark Bożonarodzeniowy. W trakcie obu wydarzeń na Rynku rozstawiane są karuzele i inne atrakcje dla najmłodszych, a stoiska z wypiekami, słodyczami, zabawkami, jedzeniem z grilla oraz ozdobami bożonarodzeniowymi przyprawiają maluchy o radosny zawrót głowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here