Osoby, które są przekonane o tym, że jedynym miastem w Tatrach, które warto odwiedzić, jest Zakopane, popełniają kardynalny błąd. Oczywiście, miasto uważane za zimową stolicę naszego kraju zasługuje na to, aby je odwiedzić, z pewnością jednak nie jest jedynym ośrodkiem, jaki powinien nas zainteresować. Na liście miejsc, których nie można przeoczyć, znajduje się również Białka tatrzańska.

Białka Tatrzańska – niezwykła wieś

Białka Tatrzańska to miejscowość, która zapisuje się w pamięci bez względu na to, czy jest celem naszej podróży, czy też miejscem, do którego trafiamy przypadkiem. Już jej długość musi imponować, gdybyśmy bowiem chcieli przejść z jednego jej końca na drugi, musielibyśmy liczyć się z ośmiokilometrowym spacerem. Sam spacer zresztą z pewnością dostarczyłby nam niezapomnianych wrażeń, już same widoki, jakie może podziwiać turysta, zapisują się mu bowiem w pamięci.

Podczas spaceru można też szybko zorientować się, że panujący tu mikroklimat różni się nieco od tego, do czego przyzwyczaiło nas Podhale. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że mamy tui do czynienia z wyjątkowo dużym nasłonecznieniem, surowy klimat górski ulega więc złagodzeniu. Nietrudno się domyślić, że ułatwia to zarówno leczenie wielu schorzeń, jak i dochodzenie do zdrowia.

Białka na sportowo

Jeśli komuś nie wystarczają najdłuższe nawet spacery, może mieć pewność, że odwiedzając Białkę Tatrzańską dobrze trafił. Na terenie miejscowości działają liczne wyciągi narciarskie, a i górska rzeka Białka spełnia oczekiwania sportowców i nadaje się choćby do trenowania kajakarstwa górskiego. W sezonie zimowym turystów jest tu nawet trzy razy więcej niż stałych mieszkańców i to nawet pomimo tego, że okoliczne ośrodki wcale nie rezygnują z konkurowania z Białką i również mają wiele do zaoferowania.

Terma Bania

Terma Bania to stosunkowo młoda atrakcja Białki Tatrzańskiej, jej otwarcie nastąpiło bowiem dopiero w 2011. Już podbiła jednak serca nie tylko turystów, ale i wymagających mieszkańców. I nie stało się tak bez powodu. Na jej terenie znajdują się nie tylko baseny wewnętrzne, ale i zewnętrzne, wszystkie są przy tym napełnione wodą termalną o temperaturze wahającej się od 34 do nawet 38 stopni Celsjusza. Wśród atrakcji, na jakie można liczyć na termach, znajdą się zarówno te, które stworzono z myślą o dzieciach, jak i te, które zainteresują seniorów, nic więc dziwnego, że wizyta na termach to coraz częściej obowiązkowy punkt zwiedzania Białki Tatrzańskiej tym atrakcyjniejszy, że możliwy do zrealizowania przez cały rok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here