Co warto zobaczyć w Berlinie?

Niemcy to nasi bezpośredni sąsiedzi, warto więc pomyśleć o odwiedzeniu wybranych miejscowości w Niemczech przy okazji krajoznawczej wycieczki. Jednym z najbardziej reprezentacyjnych miast jest oczywiście Berlin – stolica państwa, z bogatą historią i widocznymi wpływami przeróżnych wydarzeń na przestrzeni wieków. Można tutaj świetnie odpocząć zwiedzając, kosztując specjałów lokalnej kuchni i podziwiając różne rozwiązania architektoniczne.  Zacznijcie więc zwiedzanie!

 

– Aleksanderplatz.

To jeden z wyjątkowo efektownych zabytków, a przede wszystkim użytkowe miejsce charakteryzujące się sporą ilością punktów informacyjnych, ważnych struktur gospodarczych i oczywiście sklepów. Pobyt na Aleksandersplatzu niechybnie kończy się zrobieniem zakupów albo skorzystaniem z jednej z dostępnych opcji napicia się kawy lub herbaty – napoje te są naprawdę smaczne i wysokiej jakości.  Serwowane są w miejscach pozwalających na jednoczesne delektowanie się smakiem i podziwianie widoków.

Brama Brandenburska

Warto zobaczyć Bramę Brandenburską, słynny pomnik kultury nawiązujący wyglądem do podobnych konstrukcji wznoszonych w czasach antyku. Brama ta powstała w 1788r. i symbolizuje pokój, wolność w związku ze zjednoczeniem Niemiec od 1990r. Jej twórcą jest Niemiec polskiego pochodzenia. Na tle Bramy Brandenburskiej często robione są zdjęcia, które później służą jako ciekawe pamiątki. Co warto zobaczyć w Berlinie?

Bundestag.

To wyjątkowy obiekt architektoniczny, posiadający szklaną kopułę przydatną w planetarium, w celu zapewnienia mu ekologicznego oświetlenia oraz właściwej wentylacji. To wszystko odbywa się dzięki właściwemu wykorzystaniu światła słonecznego. Poza tą ciekawą funkcjonalnością, Bundestag jest siedzibą władz Niemiec.

Wyspa Muzeów.

Ciekawą właściwością Berlina jest skupienie większości muzeów w jednym miejscu. Nosi to nazwę Wyspy Muzeów i stanowi bardzo ważną atrakcję dla turystów. Warto spędzić na Wyspie kilka dłuższych chwil, zwłaszcza jeśli interesujesz się historią i przeszłością Berlina (czy ogólnie Niemiec). Znajdziesz tutaj na przykład Muzeum Muru Berlińskiego, zlokalizowane akurat w miejscu, w którym niegdyś znajdował się posterunek dzielący dwie części Berlina. Odwiedziny tutaj pozwolą ci obejrzeć eksponaty dokumentujące trudne wydarzenia z przeszłości tego miasta, którego mieszkańcy musieli radzić sobie z podziałem na dwie części. Niektóre placówki znajdujące się na Wyspie Muzeum należą do obiektów wpisanych na listę UNESCO.

Plac  Gendarmenmarkt

Duży, efektowny plac lubiany i chętnie odwiedzany przez turystów. Będąc tutaj, można łatwo udać się do Katedry Francuskiej (kolejnego ważnego zabytku) lub do Konzerthaus Berlin. Oglądanie tych obiektów sprawia sporo przyjemności, do tego dochodzi jeszcze możliwość napawania się wyjątkową atmosferą placu – każdego dnia jest pełen życia i gwarantuje możliwość odpoczęcia wśród różnorodnych postaci, na przykład handlarzy kwiatów, osób pokazujących sztuczki magiczne na żywo itd. Turyści robią tam chętnie zdjęcia na tle widocznych zabytków lub w towarzystwie innych użytkowników placu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here