Co zwiedzić na Sycylii?

Odwiedziny największej wyspy na Morzu Śródziemnym są wspaniałą przygodą. Sycylia jest bardzo egzotyczna, a zarazem intrygująca. Będąc tutaj, odczuć można na własnej skórze soczysty włoski klimat, można też nacieszyć oczy pięknymi widokami i skosztować wyjątkowych dań kuchni włoskiej. Turystom zaleca się zorganizowanie wypoczynku na Sycylii wiosną, co zapewni nie tylko najlepszy czas na zwiedzanie, ale także pozwoli wykorzystać optymalnie tutejsze warunki atmosferyczne.

 

Kilka wskazówek co do organizacji wycieczki

Różnice klimatyczne między Polską a Włochami sprawiają, że dla polskiego turysty lato na Sycylii może być zbyt męczące. Najwięcej wolnego mamy w okresie wakacji, czyli w miesiącach od czerwca do września. Tymczasem Sycylia pławi się wtedy w upalnych promieniach słońca i przeciętny Polak nie wykorzysta dobrze pięknych, ale zbyt ciepłych jak na nasze potrzeby dni. Chcąc tutaj wypocząć, znacznie lepiej jest wziąć urlop wiosną, bo trafimy na bardziej odpowiednią pogodę i przy okazji na okres kwitnienia większości kwiatów czy drzew owocowych.

 

Rozpoczynamy zwiedzanie

Stolica Sycylii to Palermo. Pobyt tutaj powinien potrwać przynamniej kilka dni, żeby znaleźć czas na obejrzenie wszelkich ciekawych budowli. W Palermo znajduje się na przykład Pałac Normanów wykorzystywany obecnie jako siedziba parlamentu. Zainteresowanie obiektami sakralnymi niechybnie doprowadzi nas do pięknej XII-wiecznej kaplicy wybudowanej z wykorzystaniem licznych stylów architektonicznych. Także w Palermo znajduje się Co zwiedzić na Sycylii?pamiętająca stare dzieje Katedra S Rosalia. Budynek ma już 700 lat lub nieco więcej. Inne obiekty z tej grupy to kościół della Martorana, del Vespro czy S. Cataldo. Jak zresztą przystało na Włochy – świątyń tutaj nie brakuje. Bardziej świeckim zabytkiem wartym zwiedzenia jest Teatr Massimo należący do wyjątkowo dużych budowli tego typu na terenie Europy. Po obejrzeniu tego wszystkiego można jeszcze rozważyć podróż do Montreale, gdzie zobaczymy katedrę w stylu romańskim udekorowaną największymi na świecie mozaikami.

Największy wulkan w Europie

Wyprawa na Sycylię bez zobaczenia Etny nie liczy się, trzeba więc znaleźć chwilę na taką wycieczkę. Dla turystów przygotowano naprawdę sporo możliwości, między innymi bez żadnych problemów można wynająć pojazd terenowy i wyjechać na sam szczyt wulkanu – jest to podróż na wysokość 3340 m n.p.m., więc całkiem długa i intrygująca. Dla niektórych osób wyprawa taka okaże się szokująca, dlatego też trzeba wcześniej poczytać, co spotka nas na szczycie. Chodzi głównie o różnicę temperatur. Sycylia jest bardzo gorąca, ale na wysokości szczytu Etny spada do wartości ujemnych.

Śladami historii

Sycylia obfituje w budowle pamiętające czasy antyku. Żeby obejrzeć bardzo stare zabytki, koniecznie odwiedźmy Toraminę (miasto zbudowane na skalnej formacji przypominającej taras). Jest wyjątkowo ładna, do tego znajdują się tam takie obiekty jak Teatro Gerco wzniesiony w III w naszej ery. Zawędrować musimy też do Syrakuzy, gdzie jest wspaniała barokowa katedra oraz zamek Maniace wzniesiony w XIII w.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here