Co zwiedzić w Palermo?

Sycylia, a zwłaszcza jej stolica – Palermo – to jedna z najciekawszych destynacji dla wycieczek. Miasto posiada bogatą historię, więc zwiedzanie i poznawanie go będzie doskonałą rozrywką na kilka dni czy nawet dłużej. Kwitnie tu życie, dla którego tłem są liczne wspaniałe zabytki pamiętające bardzo dawne czasy. Czas umilą dodatkowo piękne krajobrazy i wiele miejsc, gdzie można usiąść, porozmawiać i zjeść coś naprawdę smacznego. Tak więc – zwiedzamy!

Pałac Normanów

Pałac Normanów w dzisiejszych czasach mieści parlament sycylijski, a dokładniej Sycylijskie Zgromadzenie Regionalne. Palazzo dei Normanni króluje w krajobrazie Sycylii i Palermo już od IX wieku, w którym to został wzniesiony. Kiedyś mieszkały tu same koronowane głowy.

Zamek la Zisa

To wyjątkowy obiekt, do którego możemy udać się zaraz po zwiedzeniu Pałacu Normanów. Jest budowlą w stylu mauretańskim. Podczas wznoszenia budowli architekci mieli zamiar stworzyć coś łączącego ze sobą kulturę europejską oraz Afryki Wschodniej. Zamek posiada też wiele mówiącą nazwę, która nie tylko ma arabskie korzenie, ale również dużo znaczy – można ją tłumaczyć jako np. „imponujący”.

San Giovanni Degli Eremiti

Na pewno odwiedzając Sycylię i konkretnie Palermo, uzyskamy wrażenie, że jest tutaj bardzo dużo różnych świątyń chrześcijańskich. Nie trzeba się temu dziwić, w końcu we Włoszech religia jest jedną z trzech najważniejszych rzeczy dla przeciętnego mieszkańca (pozostałe to piłka nożna i szybkie samochody). Dlatego też będąc w Palermo trzeba znaleźć chwilę i zachwycić się wspaniałą architekturą kościoła San Giovanni Degli Eremiti. Jest to świątynia uważana za wybitnie piękną na obszarze całego kraju.

 Co zwiedzić w Palermo?Teatr Politeama

Inną grupą obiektów są bardzo stare budowle o charakterze kulturalnym. Jeden z przykładów to Teatro Politeama. Otoczony jest rozległym placem, który ułatwia podziwianie budynku. Z obiektu można korzystać, można też po prostu oglądać go z uwagi na wyjątkowe walory architektoniczne. Innym przykładem jest równie piękny Teatro Massimo, największy na terenie Włoch i wyróżniający się pod względem rozmiarów wśród europejskich budowli kulturalnych.

Ogród botaniczny Orto Botanico di Palermo

Odwiedziny w ogrodzie botanicznym to doskonały moment na chwilę wytchnienia, panuje tu bowiem spokojny, nastrajający do relaksu klimat. Turyści określają ów ogród jako „oazę” na tle hałasu, tak bardzo typowego dla miast o natężonym ruchu turystycznym. Miejsce jest wyjątkowe również z uwagi na to, że znajduje się tutaj więcej niż 12000 różnych roślin, można więc zaryzykować stwierdzenie, że tak wiele gatunków zobaczymy tylko tutaj.

Fontanna Wstydu

Ciekawy obiekt, wyróżniający się oryginalnością na tle większości architektury sakralnej. Fontana della Vergogna, gdyż tak nazywa się ów obiekt po włosku, jest historycznym zabytkiem i atrakcyjnym tworem upiększającym miasto. Powstała w 1554 z inicjatywy Francesca Camillianiego. Pierwotnie zlokalizowana była we Florencji, później przetransportowano ją właśnie do Palermo.

Zamek Utveggio

Ów piękny zamek znajduje się na szczycie Góry Pielgrzyma (to kolejny obiekt wymagający zwiedzenia). Oprócz wyjątkowych walorów wizualnych, budowla zapewni też sporo informacji na temat architektury dawnych czasów. Jest bardzo atrakcyjna, a pobyt na Górze Pielgrzyma pozwoli doskonale obejrzeć z wysokości całe Palermo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here