Co warto zobaczyć w Taorminie?

Sycylia jest pełna wyjątkowo atrakcyjnych miejsc. Jednym z nich jest niewątpliwie Taormina – miejscowość określana nie tylko przez mieszkańców wyspy jako Perełka Sycylii. Zachęcamy gorąco wszystkich do zorganizowania sobie tutaj wakacji lub chociaż spędzenia kilku dni przy okazji dłuższego wypoczynku na Sycylii. Taormina zapewnia sporo obiektów wymagających zwiedzenia, ma przyjemny klimat i bogatą kulturę. Z uwagi na te cechy była od zawsze lubiana przez zamożne osoby oraz ważne postacie historyczne czy kulturalne.

Teatro Greco, czyli Teatr Grecki

Teatry greckie mają charakterystyczną architekturę i przeważnie są bardzo atrakcyjnie zlokalizowane. Teatro Greco w Taorminie nie stanowi wyjątku, więc odwiedziny chyba najważniejszego zabytku miasta dostarczą wam naprawdę wielu wrażeń. Jeśli zrobicie to przy dobrej pogodzie, lokalizacja teatru posłuży jako świetny punkt widokowy. Budynek jest wyjątkowo malowniczy, podobnie jak i jego otoczenie (np. stożek Etny z widocznym dymem z krateru, tafla Morza Śródziemnego). Bilety na spektakl kosztują ponad 8 Euro, ale i tak warto skorzystać.

Co warto zobaczyć w Taorminie?Palazzo Corvaja

XV-wieczny Palazzo Corvaja niegdyś mieścił sycylijski parlament. Dzisiaj jest po prostu zabytkiem, do którego mogą wejść dowolni turyści za odpowiednią opłatą. Jednym z atrakcyjnych elementów pałacu jest jego dziedziniec, ale to naturalnie nie wszystko. Dobrze jest zarezerwować sobie trochę czasu na zwiedzanie, zwłaszcza że wstęp jest płatny.

Ulica Corso Umberto

Ulica ta wiedzie wzdłuż bardzo malowniczych obiektów, na przykład zabytkowych kamienic pamiętających dawnych spacerowiczów sprzed setek lat. Są tutaj również i nowe obiekty, na przykład sklepy, w których można zrobić zwykłe zakupy czy też nabyć pamiątki. Nie brakuje restauracji lub innych punktów gastronomicznych, dzięki czemu nawet długi spacer nie jest męczący, bo można wszędzie coś przekąsić i wypić. Swoistą atrakcją jest możliwość podziwiania mieszkańców Taorminy, którzy wybierają się na spacery w wyjątkowo eleganckich strojach.

Punkt widokowy Giardino Pubblico

Podczas spacerów po Taorminie warto zajrzeć do Giardino Pubblico. Ten swoisty punkt widokowy jest jednocześnie przyjemnie zaprojektowanym ogrodem. Zapewnia możliwość obejrzenia różnych gatunków roślin, a przy okazji przyjrzenia się widokom (oczywiście widać stąd Etnę). W ogrodzie można także odpocząć, dlatego też punkt jest odwiedzany głównie przez turystów zmęczonych spacerami i zwiedzaniem.

Duomo Santa Catarina

To piękna katedra, czyli obiekt, których na Sycylii teoretycznie nie brakuje. Jednak Duomo Santa Catarina jest na tyle wyjątkowa, że po prostu nie można przejść koło niej i nie zajrzeć do środka. Można to zrobić zupełnie za darmo. Miłym akcentem dla turystów jest też ustawiona przed świątynią fontanna z rzeźbionymi motywami mitologicznymi.

Wyspa Isola Bella

Jak sama nazwa wskazuje, to piękna wysepka i wdzięczny obiekt turystyczny. Dostępna jest pieszo (z Taorminy na Isola Bella przeprowadzona jest dość wąska ścieżeczka wymagająca dobrego obuwia) lub poprzez kolejkę linową. Wyspa oferuje głównie możliwości wypoczynkowe, jest tam malownicza plaża i można wypożyczyć leżak, żeby jeszcze wygodniej odpocząć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here