Co warto zobaczyć w Nicei?

Dość mała, ale atrakcyjna miejscowość Nicea znajduje się we Francji. O jej uroku przesądza bliskość Lazurowego Wybrzeża oraz spora ilość pięknych miejsc, które możemy zwiedzić. Pomyśl o Nicei, gdy chcesz wybrać się na urlop lub szukasz ciekawego celu wakacyjnych wojaży.

Spokojny spacer

Urok Nicei polega mniej więcej na tym, że nie jest to typowo gwarna i zatłoczona miejscowość turystyczna. Pobyt tutaj pozwoli ci spędzić miłe chwile i odprężyć się w innym niż zwykle otoczeniu, podczas podziwiania pięknych widoków, oglądania architektury i innych obiektów. Miłośnicy spacerów powinni w pierwszej kolejności sprawdzić, co ma do zaoferowania tutejszy bulwar Promenade des Angalis. Znajduje się on blisko morza i gwarantuje nie tylko możliwość pospacerowania w pięknym otoczeniu, ale również doskonały widok na lazurowe fale. Możliwości tego rodzaju znajdują się też w „ofercie” ogrodu Jardin Albert I. Ogród ten istnieje w Nicei od XVIII wieku, a jego wiktoriański styl wyposażenia wskazuje na upodobania twórców – kolonizatorów z Wielkiej Brytanii.

Efektowne świątynie

Większość miast, które cieszą się już pewnym „stażem” historycznym posiada sporą ilość świątyń. W Nicei miejscem, jakie koniecznie musisz zobaczyć, jest katedra prawosławna Cathédrale Orthodoxe Russe Saint-Nicolas. Obiekt nie jest stary, powstał w ubiegłym wieku z inicjatywy Marii Fiodorownej z rodziny carów. Świątynia jest piękna z zewnątrz i od wewnątrz, dlatego też warto ją zwiedzić, zwracając uwagę chociażby na znajdujący się w środku wyjątkowy ikonostas.Co warto zobaczyć w Nicei?

Panorama na miasto ze Wzgórza Zamkowego i nie tylko

W Nicei ciekawym miejscem jest Wzgórze Zamkowe La Colline du Chateau. Wzgórze służy głównie za punkt widokowy oraz dogodne miejsce do rekreacji, bowiem zamku już nie ma, co najwyżej można zapoznać się z pozostałościami jedenastowiecznej katedry. Ciekawym obiektem znajdującym się na tym wzgórzu jest również wyjątkowy park kwiatowy – większość turystów wspina się na wzgórze tylko z powodu chęci zobaczenia tego miejsca na własne oczy.

Liczne muzea – uczta dla oczu

Duża ilość muzeów pozwala każdego dnia oglądać inne eksponaty. Można też wstępować do muzeum przy okazji spacerów po ulicach i deptakach Nicei. Część turystów preferuje zwiedzanie przynajmniej pobieżnie każdego tego typu obiektu, żeby mieć mniej więcej pojęcie odnośnie poruszanej tam tematyki. Inni decydują się na dokładniejsze oględziny, ale ograniczając się tylko do interesujących ich dziedzin. Ciekawe muzea w Nicei to na przykład Muzeum Sztuk Pięknych dokumentujące dorobek kulturalny w postaci rzeźb i obrazów od XVII wieku do dzisiaj, Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Współczesnej (podobna tematyka), Musee d’Archeologie posiadające liczne eksponaty wydobyte z ziemi jako pozostałości dawnych kultur, niektóre sprzed naszej ery i wiele innych. Odwiedziny każdego muzeum mogą być niezapomnianym przeżyciem.

Bliskie spotkania z kulturą

W Nicei znajduje się znana opera – Opera de Nice. Budynek mieszczący tę instytucję jest znanym zabytkiem i chętnie odwiedzają go turyści. Będąc w tej miejscowości warto wybrać się na spektakl, nawet jeśli nie jesteśmy prawdziwymi miłośnikami opery. Przeżycie będzie wyjątkowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here