Co zwiedzić w Paryżu?

Paryż – ta nazwa chyba w każdym budzi pewne zaintrygowanie. Jeśli już tu byłeś, wiesz, jak wiele to miasto ma do zaoferowania. Jeśli jeszcze nie byłeś – pomyśl o nadrobieniu zaległości. Wycieczka do Paryża praktycznie zawsze będzie trwała zbyt krótko, żeby wszystko zobaczyć, ale dzięki dobremu planowaniu masz szanse w krótkim czasie zwiedzić większość ważnych atrakcji.

Na początek – Wieża Eiffla

Wieża ta to chyba najbardziej charakterystyczny budynek w Paryżu. Jej interesujący kształt pojawia się na większości pocztówek i fotografii. Wieża Eiffla towarzyszy Paryżanom już od 1989 roku, w którym to została wzniesiona i oddana do użytku. Tak piękną budowlę stworzono w celu upamiętnienia stu lat pokoju po Wielkiej Rewolucji Francuskiej. Wstępnie nie miała być wpisana na stałe w paryski krajobraz, ale dzięki wkładowi jej głównego konstruktora, Gustawa Eiffla, udało się  zachować budynek na zawsze. Wieża Eiffla jest chyba pierwszym obiektem, do którego „pędzą” turyści odwiedzający Paryż. Budowlę można oglądać nie tylko z zewnątrz, ale da się również na nią wejść. Dzięki temu możliwe jest obejrzenie stolicy Francji z wyjątkowej perspektywy. Pewnym utrudnieniem mogą być spore kolejki, bo chętnych do wdrapania się na szczyt wieży nie brakuje.

Co zwiedzić w Paryżu?Pałac Luwr

Nie sposób pominąć niesamowitej „zawartości” muzeum w Luwrze. Muzeum to jest znane na całym świecie i będąc w Paryżu musisz znaleźć choć chwilę na zapoznanie się z tym, co ma do zaoferowania. Interesujący jest już sam wygląd muzeum, ale dopiero po wejściu zaczynają się prawdziwe cuda. Ogromna ilość dzieł sztuki z całego świata i ze wszystkich epok historycznych sprawia, że nie jest możliwe jednorazowe i dokładne obejrzenie wszystkich eksponatów. Uczestnicy zorganizowanych wycieczek są pokrótce zapoznawani  ze zbiorami znajdującymi się w poszczególnych salach, ale nie otrzymują zbyt wielu danych na temat żadnego z dzieł. Osoby prywatne mogą wybrać sobie konkretny dział lub skupić się na znanych sobie dziełach sztuki.

Katedra Notre Dame

Wspaniała katedra Notre Dame jest jednym z symboli Paryża. Początki jej powstania datuje się na XII wiek, ale jeszcze wtedy nie korzystano ze świątyni, ponieważ prace budowlane trwały prawie dwa stulecia. Jest to gotycka świątynia wyposażona w wiele atrybutów tego wysoce estetycznego stylu. Ma liczne zdobienia, między innymi witraże, które najpiękniej prezentują się oświetlone promieniami słońca. Większość obrazów i fresków wewnątrz kościoła przedstawia Matkę Boską w ważnych sytuacjach z jej życia, na przykład Boże Narodzenie.

Zwiedzamy Montmartre

To widowiskowa i popularna dzielnica Paryża. Specyfika Montmartre polega głównie na obecności wielu miejsc służących rozrywce i kulturze. Właśnie w tej dzielnicy znajduje się sławny Moulin Rouge, który wciąż (od 1889 r., w którym powstał) działa i odbywają się tam przepiękne widowiska kabaretowe. Oprócz tego miejsca, zobaczyć możemy dawny dom Fryderyka Chopina oraz kolejne muzeum. Pobyt w dzielnicy Montmartre pozostawia same miłe wrażenia. Można odnieść wrażenie, że bije tutaj „serce” Paryża.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here