Co zwiedzić w Algarve?

Portugalskie Algarve kusi wyjątkowo atrakcyjnym klimatem i pięknymi widokami. Miejscowość jest wręcz idealna, żeby spędzić tutaj wakacje, wczasy lub urlop. Corocznie odwiedza ją mnóstwo turystów, którzy liczą nie tylko na możliwość uzyskania pięknej opalenizny na jednej z rozległych plaż, ale chcą również pozwiedzać i nacieszyć oczy wspaniałym dorobkiem kulturalnym.

 Na obejrzenie czekają między innymi:

 Lagos

To nie pojedyncza atrakcja, tylko całe miasteczko pełne wspaniałości. Lagos powstało w zamierzchłej przeszłości jako celtycka osada. Dużo dawnych budynków „zjadł” czas, ale panuje tutaj niepowtarzalny klimat, odczuwalny od razu po przyjeździe. Będąc w Lagos, musicie koniecznie wybrać się na spacer po plażach. Jest ich wyjątkowo dużo, a wyjątkowa uroda niektórych, np. Praia de Dona Ana uczyniła z nich symbol rozpoznawczy Portugalii.

Ponta da Piedade

Ciekawa lokacja, którą należy zwiedzić wypływając w morze łodzią. Łodzie dostępne są już od 25 euro i zapewniają dość sporo atrakcji po dotarciu na miejsce. Wyprawa do Ponta da Piedade ucieszy z pewnością miłośników podziwiania naturalnych form oraz dzikiej natury, bardziej surowej niż w pozostałych częściach Algarve. Można ją zaplanować np. na wyjątkowo pogodny dzień.

 

Co zwiedzić w Algarve?

Praia de Falesia

Gdy szukasz naprawdę niesamowitej plaży, Praia de Falesia będzie najlepszym wyborem. Jak każda inna plaża, ta również oferuje możliwość opalania się, swobodnego wypoczynku oraz pływania w ciepłych falach morskiej wody. Jest jednak wyjątkowo urodziwa w związku z tym, że otaczają ją wysokie skały w kolorze ciemnej czerwieni. Można tutaj przyjechać bez wyposażenia, bo wszystko kupicie na miejscu: dostępne są leżaki, parasole, słodycze, stroje kąpielowe, jak też przeróżne produkty spożywcze umilające pobyt.

Przylądek Sao Vincente

Będąc w Algarve nie można nie wpaść chociaż na chwilę na obszar przylądku Sao Vincente. Ten piękny kawałek lądu jest jednym z ważnych punktów na mapie – najdalej wysuniętym w kierunku południowo zachodnim przylądkiem w Europie.

Faro

Urok tej miejscowości jest może dość nietypowy, jak wynika z reakcji turystów, ale Faro stanowi ciekawy przystanek podczas regularnego zwiedzania Algarve. Wypoczynek tutaj trzeba koniecznie zacząć od obejrzenia wyjątkowo uroczej starówki z parkiem Jardim Manuel Bivar, posągiem św. Tomasza z Akwinu, kaplicą różańcową wyłożoną płytkami azulejos i szeregiem obronnych murów. Turystów kusi także obecność malowniczej laguny i portu, który wydaje się trwać tutaj od wieków. Oczywiście znajdzie się też coś dla miłośników zakupów – powinni szczególnie odwiedzić ulicę Rua de Santo Antonio.

Kaplica Kości

Ten ciekawy zabytek zbudowany został z kości ludzkich. Będąc w Algarve trzeba koniecznie obejrzeć kaplicę Capela Dos Ossos i być może zrobić sobie zdjęcie na tle czaszek i różnych innych części szkieletu (zdjęcia są jednak płatne). Obecność szczątków nie przeszkadza, a wręcz przyciąga turystów, którzy przyjeżdżają do Evory (tutaj dokładnie zlokalizowana jest kaplica) tylko dlatego, by obejrzeć to oryginalne miejsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here