dławica
fot. Pixabay.com

Choroby serca są coraz częstsze w ostatnich latach. Doprowadziło do tego szybkie tempo życia a także niezdrowe jedzenie oraz siedzący tryb życia. Czym jest dławica piersiowa?

Przeczytaj też: http://www.manukazdrowie.pl/dlawica-piersiowa/

 

Objawy dławicy piersiowej

Charakterystyczne dla chorób sercowych są bóle w okolicy klatki piersiowej. Dokładnie takie objawy daje też dławica. Ból może promieniować w kierunku ramienia, łopatek, nadbrzusza czy szyi oraz pojawiać się po wysiłku fizycznym. Bywa, że uaktywnia się po obfitym posiłku lub wskutek silnych emocji. Zwykle ustępuje samoistnie jednak jeśli sytuacja się powtarza, warto skontaktować się z lekarzem w celu wykonania dodatkowych badań. W niektórych przypadkach może być konieczne podanie nitrogliceryny.

 

Przyczyny występowania dławicy

Najczęstszą przyczyną jest współistniejąca miażdżyca. Ze względu na zwężone tętnice, przepływ krwi jest mniejszy stąd pojawia się niedokrwienie serca. Może również wystąpić u zupełnie zdrowego człowieka po zażyciu substancji narkotyzujących lub odstawieniu leków zażywanych w związku z innymi chorobami serca. Zdarza się, że objawy dławicy występują u osób chorujących na niedoczynność tarczycy czy nieświadomie podtruwanych tlenkiem węgla (nieszczelna instalacja w mieszkaniu lub miejscu pracy). Prawdopodobieństwo wystąpienia choroby wrasta wraz z wiekiem.

 

Przeczytaj też: http://www.travelneo.pl/czym-jest-badanie-echo-serca/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here