parki rozrywki w Zatorze

Zator to niewielka miejscowość w województwie małopolskim, w której powstał największy park rozrywki w Polsce. Zator to niepozorne miejsce, które kryje w sobie wiele niezwykłych atrakcji. Najpopularniejsze są tutaj parki rozrywki Energylandia oraz Zatorland. Są to dwie formy rozrywki, na pierwszy rzut oka podobne, jednak w rzeczywistości oferują zupełnie inny poziom oraz różne atrakcje.

Źródło: https://www.poprostukasia.pl/najciekawsze-atrakcje-zator/

Zatorland – co to takiego?

Zatorland to dość sport wesołe miasteczko, które jest jedną z głównych atrakcji w województwie małopolskim. Ten park rozrywki składa się z czterech stref tematycznych. Do pierwszej zaliczamy Park Dinozaurów. Można w nim zobaczyć zarówno ogromne, jak i mniejsze jaszczury, sprzed milionów lat. Niektóre zaawansowane ich modele są w stanie nawet się poruszać, co sprawia że wydają się jeszcze bardziej realne. Jest to świetna atrakcja dla dzieci, tych młodszych i tych starszych. Druga strefa to Park Owadów, jak się każdy domyśla znajdziemy tam różnorodne robaki. Łącznie jest ich aż 16 odmiennych gatunków owadów. Trzecia strefa to Park Mitologii. Jest to miejsce, w którym można zobaczyć konia trojańskiego, pobłądzić w labiryncie Minotaura, czy podziwiać tańczące fontanny. Czwarta i ostatnia strefa to Lunapark, nie jest on może zbyt bogaty, ale znajdziemy w nim liczne karuzele, kolejki oraz diabelski młyn.

A może jednak Energylandia?

Energylandia jest najpopularniejszym i największym parkiem rozrywki w Polsce. Cały teren zajmuje ponad 26 hektarów. Składa się z 5 tematycznych stref. Udając się do Energylandii i kupując bilet, możemy korzystać ze wszystkich atrakcji, które się tam znajdują.

Strefa pierwsza to Bajkolandia, jest idealnym miejscem dla najmłodszych dzieci. Znajdziemy tam wiele kolorowych kącików zabaw, a do tego wiele postaci pełnych radości i uśmiechu. Nie są one zbyt dużych rozmiarów i prędkości, przez co są bezpieczne dla maluchów. Druga strefa to Strefa Familijna, w której mieszczą się różne atrakcje, dla całej rodziny. Udając się w to miejsce, każdy członek rodziny będzie mógł wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Trzecia strefa to Strefa Ekstremalna. Znajdują się w niej ekstremalne atrakcje, przeznaczone dla starszych dzieci i dorosłych. Podczas pobytu w tej strefie, na pewno podniesie się ciśnienie nie jednej osobie. Czwarta strefa to Waterpark, znajdują się w niej liczne baseny, sztuczna plaża oraz zjeżdżalnie. Ostatnia piąta strega to Show. Odbywają się w niej różnego rodzaju przedstawienia i pokazy dla dzieci w każdym wieku.

Zobacz też: http://www.travelneo.pl/muzyczne-atrakcje-energylandii-2020/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here