Urządzamy nowoczesne biuro

Wielu pracodawców twierdzi, że znalezienie pracowników stanowi na obecnym rynku pracy sporą trudność. Dlaczego? Ponieważ jest ich mało, a firmy prześcigają się w zapewnieniu im komfortowych warunków pracy. Aby móc konkurować z wielkimi korporacjami przedsiębiorcy także muszą dać odpowiednie warunki swoim potencjalnym pracownikom.

Meble do biura mogą być magnesem przyciągającym większą ilość osób, które chcą pracować ergonomicznie. Wielu architektów wnętrz potrafi wskazać na co zwrócić uwagę urządzając przestrzeń do pracy. Najważniejsze jest zachowanie odpowiedniej odległości stanowiska pracy od okna, przez które może wpływać świeże powietrze.

Trzeba też pamiętać o świetle słonecznym, którego potrzebujemy by być pełnymi energii. Odpowiednia odległość biurka od okna to około sześciu metrów, by światło słoneczne nie przeszkadzało w pracy na komputerze. Doskonale wiemy jak denerwujące są refleksy padające wprost na monitor, na którym nic nie widać. Oczywiście trzeba zabezpieczyć się przed bardzo słonecznymi dniami za pomocą żaluzji lub rolet.

O co jeszcze warto zadbać w biurze?

Oczywiście o meble biurowe. Meble w biurze powinny być lekkie, a jednocześnie dostosowane do pracy przy komputerze. W końcu w głównej mierze wyposażenie biura składa się z biurek dla pracowników oraz wielkich regałów, na których można trzymać segregatory z dokumentacją. Odpowiednio regulowane wysokości krzeseł oraz możliwość dostosowania biurka do własnych potrzeb z pewnością ułatwi wielogodzinną pracę.

Kolejnym zagadnieniem jest klimatyzacja oraz obecność wentylatorów. Chyba większość osób zdaje sobie sprawę z tego, iż jakość powietrza w biurowcu zazwyczaj jest kiepskiej jakości. Pracownicy zmagają się z wysuszonymi śluzówkami, więc warto zainwestować w nawilżacze powierza. Wbrew pozorom można też bardzo szybko rozwiązać problemy związane z zachorowaniami spowodowanymi przez klimatyzację. Należy codzienni zadbać o to, by nawiew nie był skierowany bezpośrednio na biurko oraz osobę pracującą przy nim. Dzięki temu istnieje większa szansa, że pracownik uniknie zapalenia zatok. Oczywiście najlepiej jest też zapewnić każdemu pomieszczeniu własny sterownik temperatury, za który będą odpowiadać osoby pracujące w danej przestrzeni biurowej. To od nich będzie zależeć wysokość temperatury.

Miłym dodatkiem w biurze będą także żywe rośliny wytwarzające tlen. Oczyszczają one powietrze ze szkodliwych substancji, a niektóre redukują wytwarzane pole elektromagnetyczne. Pracownicy z pewnością będą czuć się lepiej w ich obecności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here