Poznań jest idealnym celem rodzinnych wycieczek. Dlaczego? Nie dość, że poznańskie hotele są przyjazne rodzinom z dziećmi, to jeszcze miasto oferuje coraz więcej interaktywnych atrakcji dla najmłodszych. Dowiedz się, jak zorganizować czas dla najbardziej wymagających turystów podczas pobytu w mieście koziołków!

Zwiedzanie miasta z dziećmi stanowi nie lada wyzwanie – standardowy spacer szlakiem zabytków nie sprawdzi się w towarzystwie ciekawych świata małych podróżników. Pracownicy sieci hoteli AccorHotels podpowiadają, gdzie podczas pobytu z całą rodziną w Poznaniu zabrać milusińskich, żeby w pełni wykorzystać czas i uniknąć nudy!

ICHOT – Brama Poznania

Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego to placówka, której celem jest utrwalenie historii tej starej dzielnicy Poznania. Obiekt został odznaczony licznymi wyróżnieniami – między innymi zajął 5. miejsce w Plebiscycie National Geographic Traveler na nowe cuda Polski. Co takiego przyciąga do niego tłumy turystów, także tych najmłodszych?

Przede wszystkim, ekspozycja prezentowana w Bramie Poznania ICHOT ma charakter multimedialny. Kolejne sale wprowadzają w dzieje ponadtysiącletniej wyspy poznańskiej. Główna wystawa nie ogranicza się jednak do wnętrza budynku, lecz wychodzi na zewnątrz, przez nowoczesną kładkę aż na teren Ostrowa Tumskiego – czyli dosłownie wprowadza w tę historyczną przestrzeń. Do ekspozycji można dotrzeć trzema ścieżkami, przez które zwiedzających prowadzi audioprzewodnik: indywidualny, dla grup zorganizowanych oraz dla rodziców z dziećmi.

Zwiedzanie Bramy Poznania urozmaicają multimedialne nośniki. Dzięki nim można pogłębić swoją wiedzę oraz spersonalizować trasę. Każdy podąża, którędy zechce – w efekcie wybiera trasę zwiedzania dostosowaną do własnego tempa i upodobań. Światło, rozszczepiające się na różne kolory, stanowi wizytówkę poszczególnych sal. Kolorowa przestrzeń i obiekty, z którymi można wchodzić w interakcje, robią duże wrażenie na dzieciach. Właśnie dlatego instytucja szczególnie troszczy się o swoich najmłodszych zwiedzających. Brama Poznania honoruje m.in.

  • Ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny,
  • Wielkopolską Kartę Rodziny,
  • Poznańską Kartę Rodziny Dużej.

Adres:  Gdańska 2

GODZINY OTWARCIA

wtorek – piątek: 9:00–18:00

sobota – niedziela: 10:00–19:00

poniedziałek: nieczynne

Nowe Zoo w Poznaniu

Poznański ogród zoologiczny należy do najbardziej atrakcyjnych obiektów tego typu w Polsce i jest drugi w kraju pod względem wielkości. Zajmuje obszar ponad 120 ha! To obowiązkowy punkt na mapie miasta dla dzieci, które kochają zwierzęta i są ciekawe świata.

Z czego słynie zoo w Poznaniu?

  • W 2008 roku oddano w nim do użytku pawilon ze słoniami afrykańskimi. Stado składa się z aż czterech osobników.
  • Na terenie zoo znajduje się azyl dla niedźwiedzi, o powierzchni 3 ha. Obecnie przebywa w nim pięć niedźwiedzi.
  • Na obszernym, naturalnym fragmencie lasu mieści się wybieg dla rysi europejskich.
  • Teren Nowego Zoo można zwiedzać pieszo lub przemieszczać się składami kolejki parkowo-ogrodowej. Pasażerowie mają możliwość wsiadania i wysiadania w dowolnej części ogrodu.

Podczas spaceru po zoo warto jest obejrzeć nie tylko najpopularniejsze gatunki: tygrysy, żyrafy czy małpy, lecz także zatrzymać się przy mniej znanych, ale nie mniej fascynujących zwierzętach, takich jak jedyne w Europie jelenie baweańskie, mrówkojady oraz lemury z Madagaskaru.

Adres: ul. Kaprala Wojtka 3

GODZINY OTWARCIA

listopad – luty:

9:00–16:00 (kasa 9:00–15:00)

marzec i październik

9:00–17:00 (kasa 9:00–16:00)

kwiecień – wrzesień

9:00–19:00 (kasa 9:00–17:30)

Żywe Muzeum Rogala Świętomarcińskiego w Poznaniu

Muzeum Rogalowe to smakowity kąsek dla zwiedzających miasto rodzin. Zlokalizowane na Starym Rynku poświęcone jest nie tylko tradycji wypieku rogala, która trwa już od 150 lat, lecz także innym symbolom Poznania, takim jak poznańska gwara i koziołki z ratusza (z okien muzeum bardzo dobrze je widać). Zwiedzanie muzeum przebiega w sposób interaktywny, dlatego świetnie odnajdą się w nim najmłodsi. Poznańskie atrakcje poznają dzięki zabawnym pokazom na żywo, warsztatom i animowanej historii Poznania.

W Rogalowym Muzeum można usłyszeć legendy o tym, jak powstały rogale, zapoznać się z recepturą smakołyków, a na końcu – wziąć udział w przygotowywaniu tych lokalnych słodkości. Oferta muzeum obejmuje pokazy prowadzone przez Rogalowego Mistrza oraz rodowitego poznaniaka, czyli Wuja Binia.

Dla chętnych – nauka poznańskiego zaśpiewu, czyli charakterystycznej wzrastającej intonacji, oraz zwiedzanie renesansowego wnętrza zabytkowej, 500-letniej kamienicy.

Program zwiedzania jest dostosowany do dzieci od 4. roku życia.

ADRES: Stary Rynek 41/2

GODZINY OTWARCIA:

wtorek – niedziela: 11:00–15:00

Każdy, kto zatrzyma się z rodziną w jednym z hoteli w Poznaniu, powinien odwiedzić przynajmniej jedno z tych miejsc i razem z dziećmi skorzystać z atrakcji przedstawiających lokalną historię w nowoczesnej, atrakcyjnej formie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here