Jedna z najpiękniejszych wysp Grecji, Korfu, znajduje się po północnej stronie Morza Jońskiego. Zachwyca odwiedzających weneckim stylem i pięknymi plażami. Miasto oczarowuje turystów od pierwszego wejrzenia, przypomina wiele włoskich miast, takich jak Wenecja i Florencja. Wokół wyspy znajduje się wiele pięknych plaż, takich jak Paleokastritsa, Agios Gordis, Nissaki i inne. Wakacje w Korfu mogą być wspaniałym doświadczeniem dla rodzin, par lub grup przyjaciół, ponieważ wyspa ma coś specjalnego dla każdego. Wybierając się na wakacje warto sięgnąć po Przewodnik po Korfu.

Korfu to wyspa o długiej historii i od ponad 3000 lat jest znana w kulturze i tradycji greckiej. Dla większości odwiedzających środkiem transportu na wyspę jest nowo wyremontowane międzynarodowe lotnisko Ioannis Capodistrias, chociaż promy z włoskich portów są również bardzo popularne. Lot z większości europejskich lotnisk trwa od dwóch do trzech i pół godziny.

Będąc na Korfu Atrakcje mamy dookoła. Na wyspie znajdziemy wiele muzeów, zabytków i ośrodków kulturalnych. Powstał tu pierwszy nowoczesny uniwersytet grecki. Można tu odwiedzić stare i nowe fortece oraz zobaczyć plac Esplanade, być może największy w Europie. Liston to dawne miejsce spotkań szlachty, a obecnie centrum spotkań towarzyskich dla wszystkich mieszkańców.

Tuż obok nowoczesnego miasta znajdują się starożytne ruiny Paleopolis, starożytnego miasta Korfu na półwyspie Kanoni, niedaleko letniego pałacu Mon Repos. Jest tu wiele innych atrakcji kulturalnych, muzeów i zabytków poza miastem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here