Luksusowe egzotyczne wakacje tylko we dwoje? Zamieszkaj w domku na wodzie na rajskich Malediwach!

Turkusowy błękit Oceanu Spokojnego, drobniutki, biały piasek i urocze prywatne, drewniane domki. Gdzie wybrać się w podróż poślubną lub bajkowe, egzotyczne wakacje tylko we dwoje? Oto propozycja dla osób ceniących sobie komfort, spokój i swobodę.

Wyobraź sobie sytuację, w której budzisz się, słysząc delikatny szum oceanu. Wychodzisz przed dom i okazuję się, że mieszkasz w uroczym szałasie zlokalizowanym… na wodzie. To nie sen, ani bajka. To Malediwy!

Luksusowe wakacje na Malediwach

Malediwy to raj na ziemi i synonim luksusu. Archipelag liczy 1190 wysepek osadzonych na 26 atolach koralowych narosłych na podmorskim łańcuchu wulkanicznym, ciągnącym się przez 820 km z północy na południe i 120 km ze wschodu na zachód. Łączna powierzchnia archipelagu to niecałe 300 kilometrów kwadratowych.

Panorama z wyspy na Malediwach ze statkiem

Podróż na Malediwy – jak dotrzeć?

Na Malediwy najłatwiej dostać się drogą lotniczą. Malediwy mają swoje lotnisko, ale lądowanie na nim to nie lada wyczyn i przeżycie. Pas startowy wygląda jakby dryfował na wodzie. Wznosi się na wysokość jedynie dwóch metrów nad poziomem morza… Położony jest na jednej z wysp, z której później należy przemieścić się motorówką lub promem. Bezpłatna wiza na okres 30 dni przyznawana jest na lotnisku.

Podróże pomiędzy wyspami są możliwe na trzy sposoby: wodolotami, które latają głównie do kurortów, motorówkami, które dowożą turystów tam, gdzie zechcą lub publicznymi promami.

Co robić na Malediwach?

Malediwy nie są raczej wymarzonym kierunkiem dla miłośników zwiedzania. Główną rozrywką są kąpiele wodne, nurkowanie na rafie koralowej i uprawianie sportów wodnych. Jeśli marzysz o luksusowych wakacjach we dwoje w połączeniu ze zwiedzaniem, warto wybrać się na Prywatne safari w Tanzanii – luksusowe wakacje w egzotycznym kraju.

Ile kosztują wakacje na Malediwach?

Wakacje na Malediwach kojarzą się z luksusowymi kurortami dla bogaczy. Wizja wysokich cen odstrasza turystów. Atrakcyjne ceny pobytów na Malediwach, warto sprawdzić na luksusowe wakacje – memories.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here