Stomatologia estetyczna – sposób na piękny uśmiech

0
1582

Niegdyś stomatologia kojarzona była jedynie z wizytami w celu wypełniania ubytku w zębie lub, w skrajnym przypadku, jego ekstrakcji. Jednak z pokolenia na pokolenie znaczenie pięknego i zdrowego uśmiechu rośnie. Jest on już nie tylko kwestią dobrego samopoczucia, ale też naszą zawodową wizytówką. Jak pomoże nam o niego zadbać dentysta w Gdyni?

Pierwszym krokiem do uzyskania zdrowego i pięknego uśmiechu jest oczywiście kontrola stanu uzębienia, następnie wypełnienie ubytków i usunięcie kamienia nazębnego. Dlatego jeśli myślisz: „dentysta Gdynia”, weź pod uwagę metody, jakimi dany gabinet wykonuje skaling. A jest ich obecnie naprawdę dużo m.in. metoda tradycyjna, mechaniczna, ultradźwiękowa, dźwiękowa, laserowa, a nawet chemiczna.

Niekiedy oczywiście do pełni szczęścia i hollywodzkiego uśmiechu konieczne będzie dokonanie jeszcze kilku poprawek. Wówczas wpisując w wyszukiwarkę: „Gdynia dentysta” warto dodać jeszcze „stomatologia estetyczna”. Wówczas znajdziemy gabinet, który w pełni profesjonalnie oceni konieczność wykonania elementów protetycznych, a następnie idealnie je dopasuje do naszej jamy ustnej i wykona z pełną precyzją.

Nie należy również obawiać się konieczności leczenia ortodontycznego. Dentysta w Gdyni oferuje również profesjonalne usługi ortodontyczne. Dla dzieci wybrać można spersonalizowany akrylowy aparat ruchomy. Również dorośli nie są skazani, jak dawniej, na zwykłe metalowe aparaty. Szybki rozwój ortodoncji sprawił, że obecnie stomatolodzy oferować mogą również inne, bardziej dyskretne aparaty np. szafirowe.

Ostatnim krokiem do uzyskania pięknego uśmiechu jest jego kolor. Oczywiście uśmiech powinien być śnieżnobiały, jednak picie kawy, palenie papierosów i inne „barwiące” przyjemności, sprawiają, że nasz uśmiech żółknie. Tutaj również z pomocą przyjdzie dentysta w Gdyni, który idealnie dopasuje metodę wybielania do naszych potrzeb. Może to być np. lampa wybielająca, paski, żel, nakładka.

Jak widać, tylko tych kilka prostych kroków dzieli nas od naszego idealnego uśmiechu, dzięki któremu poczujemy się pięknie i pewnie. Dlatego warto oddać się w ręce profesjonalisty i już niebawem cieszyć pięknymi, białymi i zdrowymi zębami.

Jeśli szukasz sprawdzonego gabinetu to odwiedź stronę dentystagdynia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here